ارسال آگهی

نحوه رفع مشکل صدای پنل داخلی کولر گازی

آنچه در این مطلب میخوانیدرفع مشکل صدای پنل داخلی کولر گازی و نکاتی در این باره می باشد که در زیر به آن اشاره شده است:

رفع مشکل صدای پنل داخلی کولر گازی با برطرف کردن بلوور خراب و تعویض بلبرینگ ها و ن معیوب کولر گازی توسط یک متخصص امکان پذیر می باشد. اگر ساکن پایتخت هستید با دانستن دلایل ایجاد صدای ناهانجار پنل داخلی می توانید قبل از اینکه به کولر گازی صدمات بیشتری وارد شود جهت تعمیر کولر گازی خود با یک تعمیر کار کولر گازی تهران دارای تخصص کافی تماس بگیرید و نسبت به رفع مشکل صدای پنل داخلی کولر گازی اقدام کنید.نحوه رفع مشکل صدای پنل داخلی کولر گازی

اگر ن خراب باشد می تواند باعث ایجاد صدای ناهنجار پنل داخلی کولر گازی شود. در هنگام نصب کولر گازی باید دقت داشته باشید که کولر را در جای مناسب خود و روی سینی دیواری قرار دهید تا در هنگام کار کردن ایجاد صدا نکند. همچنین از دیگر مواردی که سبب ایجاد صدای پنل داخلی کولر گازی می شود تاب داشتن شفت موتور پروانه داخلی می باشد.

در هنگام تعمیرات یا سرویس کولر گازی یک تعمیر کار یا سرویسکار کولر گازی تهران با تجربه و ماهر همیشه دقت دارد که تمام پیچ های قاب پنل را محکم ببندد تا در زمانیکه کولر گازی کار می کند، صدای ناهنجار تولید نشود.

رفع مشکل صدای پنل داخلی کولر گازی با تعمیر بلوور

بهتر است بدانید که معیوب بودن موتور بلوور نیز می تواند از دلایل ایجاد صدای ناهنجار پنل داخلی کولر گازی باشد، پس با عیب یابی و رفع عیب آن از ادامه این صدای ناهنجار جلوگیری نمایید. همچنین اگر بلوور کثیف باشد، باعث ایجاد صدای ناهنجار پنل داخلی کولر گازی می شود زیرا بلوور اگر کثیف باشد از حالت بالانس خود خارج می شود و صدای ناهنجاری تولید می کند.

اگر پایه ها و پره های بلوور شکسته باشد یا بعد از تعمیر و سرویس کاری کولر گازی بلوور به صورت نامناسب تعبیه شده باشد، می تواند دلیل بر صدای ناهنجار پنل داخلی کولر گازی باشد.

رفع مشکل صدای پنل داخلی کولر گازی با تعویض بلبرینگ هارفع مشکل صدای پنل داخلی کولر گازی با تعویض بلبرینگ ها

همچنین خرابی بلبرینگهای فن داخلی نیز می تواند باعث ایجاد صدا در یونیت داخلی کولر گازی شود که این کار را اگر در تعمیرات کولر گازی تخصصی ندارید خودتان انجام ندهید و حتما رفع مشکل صدای پنل داخلی کولر گازی که بلبرینگ های آن خراب شده است را به دست یک متخصص تعمیر کولر گازی بسپارید تا از نتیجه آن مطمئن شوید.

خرابی یا گشاد شدن ن بلوور کولر گازی

ن بلوور محور بلوور را در اختیار دارد. ممکن است  به دلیل فرسودگی و یا جنس نامناسب این ن گشاد می کند و محور بلوور به درستی در این ن درگیر نمی شود همین امر باعث شده  تا صداهایی مانند ضربه زدن به گوش برسد که محور و یا دسته در جای خود به درستی قرار نمیگیرد و این علت گشاد بودن ن می باشد.اهی هم به دلایل نامشخص ن دچار ترک و یا شکستگی می شود که این موضوع هم دقیقا باعث همین صدا می شود با این تفاوت که گاها با عمیق بودن شکستگی بلوور اصلا کار نمی کند و با صدای زیادی توقف می کند.
صدای پنل کولرگازی به دلیل مشکل در بلوور

عدم نصب صحیح پنل داخلی کولرگازی به دیوار

همیشه باید از نصب صحیح پنل کولرگازی به دیوار مطمئن شوید گاهی براثر گذشت زمان ممکن است اتصلات شل شوند و یا استحکام خود را از دست دهند. که باید مورد بازدید قرا گیرد. همچنین امکان دارد که سرویس کار هنگام نصب پنل دقیق آن را در جای خود قرار داده و یکی از پایه ها جانیفتاده باشد که باید این مورد هم بررسی شود همه اینها باعث ایجاد صدا در پنل کولرگازی شما میشود.

شل شدن دریچه پنل داخلی کولرگازی

امکان دارد دریچه پنل داخلی کولرگازی شما شل شده است که این امر باعث میشود دریچه با به کارکردن کولر و شروع باد به لرزش بیافتد وتولید صدا کند. معمولا این درچه ها با پیچ هایی مهار شده اند که باید سفت شوند تا جلوی صدا گرفته شود.

 صدای پنل داخلی کولر گازی به دلیل مشکل در موتور بلوور

اگر کولرگازی شکما روشن میشود اما بوی سوختگی از آن به مشام میرسد و یا هیچ بادی نمیزند همچنین صدایی ریزی نیز ازخود تولید میکند، علامت این است که موتور بلوور کولرشما سوخته و یا نیم سوز شده و توان چرخش بلوور را ندارد .که باید هرچه زودتر این قطعه عوض شود.(تعمیر کولرگازی)

تاب برداشتن شفت بلوور کولرگازی

تاب برداشتن شفت بلوورشفت بلوور گاها به دلایلی مانند ضربه خوردن، جنس نامناسب، شوک الکتریکی، داغ کردن موتور بلوور و … می تواند تاب بردارد. تاب برداشتن شفت بلوور باعث می شود که بلوور به خوبی به چرخش در نیاید و در هر بار چرخش خود به احتمال زیاد به یکی از اجزا کولر برخورد کند و یا درگیر شود که این موضوع تولید صدا می کند.

شکستگی پره های بلوور کولرگازی

بلوور کولرگازی دارای پره هایی می باشد که گاهی به دلیل شکسته شدن پره های بلوور صدای کولرگازی تغییر کرده و صدایی مانند جیغ و یا زوزه شنیده میشود.هرچند در بیشتر مواقع شکستن پرهها خللی در کار بلوور ایجاد نمیکند اما خلائ هوای ایجاد شده در گردش بلوور باعث ایجاد صدا میشود.

کثیف شدن بلوور کولرگازی

امکان دارد به دلیل کثیف شدن بیش از اندازه بلور عملیات چرخش موتور و یا هوا کشیدن کولرگازی به مشکل برخورد کند که صدای زوزه شنیده مشود،این کار گاهی در مکش و کارکرد بلوور هم مشکل ایجاد میکند و باعث سوخت بلوور میشود.برای رفع این  باید کولرگازی شما سرویس شود. بهتر است برای این کار با یک سرویس کار کولرگازی تماس بگیرید.

دسته بندی شده در: سرویس کولر, تعمیر کولر, سرویس کولر گازی, تعمیر کولر گازی, لوازم خانگی, مجله

ارسال نظر