ارسال آگهی

راه های از بین بردن بوی بد فاضلاب – رفع بوی بد فاضلاب تهران

برای جستجوی دقیق تر، می توانید محدوده ی مورد نظرتان را کلیک کنید:

غرب تهرانشرق تهرانشمال تهرانمرکز تهرانجنوب تهران

تماس بگیرید

تماس بگیرید

تماس بگیرید

تماس بگیرید

تماس بگیرید

برای از بین بردن و رفع بوی بد فاضلاب ابتدا باید علت بوجود آورنده ی آن را شناسایی کنید، سپس با توجه به علت آن نسبت به برطرف کردن بوی بد فاضلاب اقدام کنید برای انجام این کار می توانید از افراد کارشناس و ماهر کمک بگیرید. لیست افراد فنی کار که در زمینه رفع بوی بد فاضلاب دارای تخصص و تجربه هستند را می توانید در ادامه مشاهده کنید.

لیست افراد متخصص در زمینه رفع بوی بد فاضلاب

لوله بازکن تخصصی – کل تهران – ۲۴ ساعته
( علی عباسی )
علی عباسی

امتیازدهی مشتریان قبلی:

92%
:نحوه برخورد
100%
:تخصص فنی
92%
:تمیز کار بودن
98%
:ارائه فاکتور
99%
:وقت شناسی
96%
:امتیاز کل

تعمیرات توالت فرنگی به صورت فوق حرفه ای – کل تهران – ۲۴ ساعته
( افشین ملائی )
افشین ملائی

امتیازدهی مشتریان قبلی:

93%
:نحوه برخورد
92%
:تخصص فنی
92%
:تمیز کار بودن
98%
:ارائه فاکتور
99%
:وقت شناسی
95%
:امتیاز کل

کل تهران – ۲۴ ساعته
(غلامرضا کیانی راد)
غلامرضا کیانی راد

امتیازدهی مشتریان قبلی:

91%
:نحوه برخورد
90%
:تخصص فنی
90%
:تمیز کار بودن
92%
:ارائه فاکتور
91%
:وقت شناسی
92%
:امتیاز کل

آنچه در این مطلب درباره راههای از بین بردن بوی بد فاضلاب در تهران بیان میشود:

رفع بوی بد چاه فاضلاب در تهران

بوی بد فاضلاب یکی از مشکلاتی است که ممکن است هر خانه ای به وجود آید که حتی بعد از تمیز کردن دستشویی باز هم بوی بد چاه فاضلاب به مشام می رسد. در این مطلب قصد داریم تا به بررسی علت بوی بد چاه فاضلاب و راههای از بین بردن بوی بد فاضلاب آشپزخانه، سرویس بهداشتی و… بپردازیم.

رفع بوی بد فاضلاب

رفع بوی بد سرویس بهداشتی و چاه توالت

برای از بین بردن بوی بد سرویس بهداشتی و چاه توالت ابتدا باید علت آن را بررسی و سپس نسبت به رفع بوی بد اقدام کرد. این بوی ناخوشایند ممکن است به دلایل مختلفی باشد که در ادامه این مطلب قصد داریم تا به بررسی و توضیح دلایل مختلف بوی بد فاضلاب اشاره کنیم و برای رفع بوی بد فاضلاب راهکارهایی خانگی و آسان را ارائه دهیم.

همچنین یکی از دلایلی که منجرب به بوی بد سرویس بهداشتی می باشد، گرفتگی لوله فاضلاب می باشد که برای برطرف کردن آن از تخصص و مهارت یک لوله بازکن با تجربه می توانید کمک بگیرید. بعد از اینکه علت گرفتگی لوله فاضلاب مشخص شد، می توانید با استفاده از مواد خانگی مثل لیمو، سرکه و … اقدام به بازکردن گرفتگی لوله فاضلاب کنید.

علت نشت بوی بد فاضلاب در آپارتمان

امروزه با توسعه آپارتمان نشینی و به دلیل کوچک بودن مساحت آپارتمان، سرویس بهداشتی در داخل منزل ساخته شده است، که این موضوع سبب شده تا بوی بد فاضلاب به داخل منزل راه یابد. بوی بد فاضلاب نشان دهنده نشت گاز فاضلاب می باشد و می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در این مطلب به اصلی ترین دلایل بوی بد فاضلاب اشاره می کنیم:

سیفون توالت

در گام اول برای پیدا کردن علت بوی بد فاضلاب باید سیفون توالت را بررسی کرد، از جمله اقداماتی که برای جلوگیری از پخش شدن گاز فاضلاب یا هیدروژن سولفید در سیستم لوله کشی ساختمان، انجام می دهند قرار دادن سیفون در سرویس بهداشتی می باشد. اغلب سیفون با فلاش تانک اشتباه گرفته می شود ولی لازم است بدانید که سیفون یا شتر زیر سنگ توالت گذاشته می‌شود و اغلب اوقات پر از آب می باشد. سیفون توالت همیشه کمی آب درون خودش نگه میدارد تا بوی بد چاه پخش نشود.

پر شدن چاه فاضلاب

اگر چاه فاضلاب پر باشد بدیهی است که بوی بد فاضلاب در فضا پخش می شود که در این صورت باید فورا با افراد متخصص در زمینه خالی نمودن چاه تماس بگیرید. از دلایل به وجود آمدن بوی بد فاضلاب می توان به ترکیدگی لوله فاضلاب و یا نشت فاضلاب به دیواره ها اشاره کنیم. ترکیدگی لوله آب معمولاً به دلیل فرسوده بودن لوله های فاضلاب، یخ زدگی، ضربه اتفاق می افتد که اگر لوله فاضلاب ترکیده باشد باید به سرعت مشکل را برطرف کنید در غیر اینصورت باعث نشست ساختمان می‌شود.

فرسوده شدن چاه فاضلاب

چاههای فاضلاب فرسوده که اغلب در ساختمانهای قدیمی وجود دارد علاوه بر داشتن بوی بد، مشکلات دیگری از قبیل رسوب لجن ها به دیوار فاضلاب وجود می‌آورند که این رسوب لجن ها باعث می شود تا چاه فاضلاب مکررا پر شود و در این مواقع خالی نمودن چاه، راه حلی درست و منطقی برای حل این مشکل نمی باشد. در این مواقع توصیه می‌شود که از خدمات لایروبی برای چاه خود استفاده کنید تا مشکل به صورت پایه ای حل شود.

درمان قطعی بوی بد فاضلاب به روشهای خانگی

برای رفع بوی بد فاضلاب می توانید در سیفون یا همان شتر گلو آب بریزید تا آبی که از قبل در آن وجود دارد، عوض شود. با انجام دادن این کار همچنان از شر بوی بد فاضلاب راحت نشدید می توانید راه کارهای زیر را به کار ببرید. بزرگترین مزیت استفاده از این روش ها بی ضرر بودن و در دسترس بودن آنها می باشد. این مواد شیمیایی نبوده و خطرهای مواد شیمیایی را به همراه ندارد و در هر منزلی نیز پیدا می شود.

جوش شیرین و سرکهرفع بوی بد فاضلاب با سرکه و جوش شیرین

  1. نصف پیمانه جوش شیرین را در لوله فاضلاب بریزید
  2. نصف پیمانه سرکه سفید را هم به آن اضافه کنید
  3. درب فاضلاب را بپوشانید و بعد از ۵ دقیقه آب گرم را باز کنید

اگر باز هم بوی وجود داشت، این کار را چند بار تکرار کنید تا کاملا بوی بد از بین برود.

استفاده از جوش شیرین و نمک برای رفع بوی بد توالت

برای این کار نیاز به یک لیوان جوش شیرین و یک لیوان نمک و یک کتری آب جوش نیاز دارید. می توانید جوش شیرین و نمک را در داخل لوله فاضلاب بریزید و سپس آب جوش را در درون لوله بریزید دقت داشته باشید که در هنگام استفاده از این کار از دستکش و ماسک استفاده کنید و از لوله فاضلاب یا چاه فاصله بگیرید. محلول جوش شیرین و نمک محلول قوی برای از بین بردن و رفع بوی بد فاضلاب می باشد.

جوش شیرین و آبلیمو

در این روش مقداری جوش شیرین و آبلیمو را با هم مخلوط کنید تا مایع خمیری حاصل شود و آن را در لوله فاضلاب بریزید و بعد از چند دقیقه می توانید آب سرد را باز کنید. با انجام این کار شاهد خواهید بود که گرفتگی لوله فاضلاب برطرف و راه آن باز می شود و بوی بد چاه توالت از بین می رود. ترکیب جوش شیرین و آبلیمو تشکیل مایعی اسیدی می دهد که در هنگام استفاده از آن باید از ماسک و دستکش استفاده کنید و فاصله لازم را رعایت کنید.

سرکه سفید و لیمو

برای از بین بردن بوی بد فاضلاب با استفاده از سرکه سفید و لیمو می توانید لیمو را به صورت تیکه تیکه داخل قالب یخ مکعبی بریزید و درون قالب را با سرکه سفید پر کنید. هر چند روز یکی از قالب ها را داخل لوله فاضلاب بریزید و سپس آب سرد را باز کنید تا قالب ها ذوب شوند.

رفع بوی بد با لیمو و سرکه

استفاده از مخلوط آب و آهک برای از بین بردن بوی بد دستشویی

  1. ۱۰ لیتر آب رو با ۱ کیلو آهک مخلوط کنین.
  2. بعد از چند ساعت محلول را تکان دهید و از صافی بگذرانید.
  3. بعد از صاف کردن محلول می توانید آن را در داخل لوله فاضلاب بریزید.

چوب کبریت

یکی از سریع ترین و جالب ترین روش های از بین بردن بوی بد توالت استفاده از چوب کبریت است. از سوختن چوب کبریت آزاد می شود می تواند بوی بد را به خود جذب کند و همین کار باعث می شود تا بوی بد فاضلاب از بین برود، پس می توانید با روشن کردن چند عدد چوب کبریت از شر بوی بد فاضلاب راحت شوید.

هشدار

برای رفع بوی بد فاضلاب از نفت استفاده نکنید. نفت باعث می شود باکتری های تجزیه کننده لجن های چاه از بین بروند که در این حالت لجن ها در کف چاه باقی مانده و مانع می شود تا آب به داخل زمین نفوذ کند و بعد از مدتی باعث پر شدن چاه می شود. علاوه بر این نفت باعث اختلال در تصفیه فاضلاب نیز می گردد، به همین دلیل توصیه می‌شود تا از نفت به عنوان از بین برنده بوی فاضلاب استفاده نشود.

دسته بندی شده در: تهران, رفع بوی بد فاضلاب, خدمات فنی

ارسال نظر