ارسال آگهی

عیب یابی موتور کولر آبی

عیب یابی موتور کولر آبی توسط کارشناس و تعمیر کار کولر آبی حرفه ای انجام می شود و این نکاتی را که در این مطلب عنوان خواهد شد کمک شایانی در تعمیر و عیب یابی موتور کولر آبی خواهد کرد، لذا با مطالعه این مطلب می توانید در عیب یابی موتور کولر آبی آگاهی و اطلاعات پیش نیاز تعمیر کولر آبی را خواهید داشت.

عیب یابی موتور کولر آبی

با شروع فصل گرما استفاده از کولر های آبی رونق بیشتری پیدا کرده و خدماتی چون تعمیر کولر آبی و یا سرویس کولر آبی و همچنین کمک گرفتن از یک نصاب کولر آبی با تجربه و ماهر بیشتر از پیش مورد نیاز است و اکثرا به دنبال یک منبع قابل اطمینان و تخصصی می باشند که بتوانند در فصل تابستان از سرمای مطلوب کولر آبی خود بدون درسر بهره برداری نمایند. پایتخت نشین های عزیز می توانند برای بدست آوردن اطلاعات تماس سرویسکار کولرآبی تهران از طریق همین سایت به این اطلاعات دسترسی داشته باشند.

بررسی هزینه تعمیر کولر آبی

توصیه ما به شما این است که قبل از استفاده از کولر آبی حتما نسبت به سرویس کولر آبی خود اقدامات لازم را انجام داده باشید و در صورتیکه هر قطعه یا بخشی از کولر آبی خراب باشد حتما آن را تعمیر و یا تعویض نمایید تا در هنگام استفاده از کولر آبی دچار مشکل نشوید و هزینه های بی جهت تعمیر کولرآبی را روی دستتان نگذارد. این هزینه ها بستگی به نوع کولر و ظرفیت کولر و لوازمی که نیاز دارد محاسبه می شود.

در گام اول توصیه ما به شما این است که برای سرویس و تعمیر کولر آبی خود حتما از یک سرویسکار و تعمیر کار کولر آبی ماهر کمک بگیرید ولی در صورتیکه دسترسی به سرویسکار کولر آبی ندارید با رعایت نکات ذیل اقدام به سرویس و عیب یابی موتور کولر آبی خود کنید. با توجه به نوع کولر و نوع موتوری که دارد، به صورت ذیل عمل کنید.

عیب یابی موتور کولر آبی

تعمیر موتور کولر آبی

اگر با زدن کلید کولر موتور و پمپ آب کولر روشن نمی شوند علت چیست؟

ایراد کولر در این حالت نمی تواند از موتور کولر باشد و ممکن است بر اثر خرابی فیوز باشد و یا اینکه فیوز قطع شده باشد. که برای رفع این مشکل ابتدا فیوز را بررسی نمایید که قطع نباشد سپس به کمک یک فازمتر فیوز را بررسی نمایید و مطمئن شوید که فیوز برق دارد یا نه. در صورتیکه با حرکت اهرم فاز خارج نمی شود می تواند از خرابی فیوز باشد و باید تعویض گردد.

اگر متوجه شدید که در فاز یا نول مشکلی وجود دارد ابتدا کلید برق مربوط به کولر را کنترل نمایید در صورتیکه برق در کلید کولر وجود داشته باشدو در ترمینال کولر برق وجود نداشت می تواند بر اثر قطعی برق در سیم ها باشد پس مسیر سیم ها را بررسی نمایید تا سیمی قطع نشده باشد، اگر در کلید کولر کلا برقی نبود باید سیم کشی ساختمان را بررسی نمایید احتمال اینکه در سیم کشی ساختمان قطعی وجود داشته باشد زیاد است.

عیب یابی موتور کولر آبی زمانیکه موتور کار می کند ولی باد خنک نیست

این مشکل شاید برای خیلی از ما پیش آمده باشد که با اینکه موتور کولر کار می کند ولی کولر آبی باد خنکی نمی دهد! بهتر است بدانید که این مشکل می تواند بر اثر این باشد که آب به کولر نمی رسد و این می تواند بر اثر کم فشار بودن آب باشد و یا اینکه در مسیر ورودی لوله گرفتگی وجود داشته باشد که باعث شده آب به کولر نرسد. از علائم نرسیدن آب به کولر خشک شدن پوشال ها و همین باد گرم می باشد.

موتور کار می کند ولی باد خنک نیست

در صورتیکه شیلنگ پاره شده یا پمپ آب خراب است

در صورتیکه چنین مشکلی دارید گرچه قابل تعمیر است ولی بهتر است پمپ آب و شیلنگ پاره شده را تعویض نمایید چرا که هزینه تعمیر کولر آبی در این حالت بیشتر از تعویض این قطعه معیوب می باشد. در این وضعیت کولر آب دارد ولی آب به پوشال ها نمی رسد که این بر اثر خراب بودن پمپ آب و یا پاره بودن شیلنگ می باشد. در هنگام نصب کولر آبی از نصاب کولرآبی تهران بخواهید تا شیلنگ با جنس مرغوب و کیفیت بالا برایتان استفاده کند.

مسدود شدن سوراخ آب ریز ها

در عیب یابی موتور کولر آبی اگر متوجه شدید که عیب کولر آبی بر اثر گرفتگی ناودان ها یا سوراخ آب ریز ها می باشد باید همه آنها را باز نمایید و بوسیله جوهر نمک همه آنها را بشویید تا گرفتگی سوراخ ها به طور کامل برطرف شود. درست است که در هنگامیکه ناودانها دچار گرفتگی شده اند اغلب همه آنها باهم مسدود نمی شوند ولی در زمان شستشو همه آنها را حتما با جوهر نمک کاملا شستشو دهید.

موتور کولر آبی

عدم تنظیم تسمه کولر اگر موتور کولر را بررسی کردید و مطمئن شدید که علت عدم باد خنک کولر نمی تواند موتور کولر آبی باشد تسمه کولر را بررسی نمایید احتمال اینکه تسمه کولر شل شده باشد. برای حل این مشکل پایه الکتروموتور پولی تسمه را جابجا کنید تا محکم تر شود تا موجب عملکرد بهتر تسمه شود و فشار زیادی به موتور کولر آبی نیاید.

بهتر است بدانید نیم سوز شدن موتور کولر و یا پارگی برزنت کولر هم می تواند دلیلی بر باد گرم دادن کولر آبی باشد پس بعد از بررسی همه موارد فوق این دو مورد را هم بررسی نمایید تا قبل اینکه به سایر قسمت های کولر صدمه ای وارد شود حتما نسبت به تعمیر کولر آبی خود اقدام نمایید.

دسته بندی شده در: تهران, سرویس کولر آبی, تعمیر کولر آبی, مجله

ارسال نظر

  • هنوز هیچ مطلب محبوبی وجود ندارد.
Scroll Up