ارسال آگهی

راهکار پیشگیری از سرقت موتورسیکلت توسط سارقان

ار آنجایی که سرقت موتور سیکلت کار راحتی برای سارقان محسوب می شود در این مطلب به ارائه موارد زیر که باعث پیشگیری از سرقت موتورسیکلت می شود، می پردازیم:

  • نکاتی برای پیشگیری از سرقت موتور سیکلت
  • استفاده از انواع قفل های موتور سیکلت برای جلوگیری از سرقت موتورسیکلت
  • استفاده از ردیاب موتور سیکلت برای جلوگیری از سرقت موتور سیکلت

سرقت موتور سیکلت برای همه صاحبان این وسیله نقلیه اتفاق تلخی محسوب می شود و همه آن ها دوست دارند بدانند چه روش هایی باعث امن تر شدن موتور آنها شده و از به سرقت رفتن آن پیشگیری می کند. ضمن اینکه به دلیل راحت تر بودن سرقت موتور سیکلت نسبت به سایر وسایل نقلیه، میزان سرقت آن نیز بالاتر است. تمام این دلایل باعث می شود که روش های پیشگیری از سرقت موتور سیکلت بیشتر حائز اهمیت شوند.
راهکار های پیشگیری از سرقت خودرو

نکاتی برای پیشگیری از سرقت موتور سیکلت

آمار هایی که از میزان سرقت شدن موتور سیکلت ها وجود دارد نشان می دهد که در بین مدل های مختلف موتورسیکلت ها، میزان سرقت موتور هندا بسیار بیشتر از سایر موتور ها می باشد. همچنین در بین فصول سال، در تابستان میزان سرقت بیشتر می شود. بنابراین باید قبل از اینکه موتور خود را با یک سرقت از دست بدهید باید نکاتی را برای پیشگیری از سرقت آن رعایت کنید.

این نکات باعث می شوند که موتور شما نسبت به حالت عادی، ایمن تر باشد و کار سرقت برای سارقان سخت شود. در صورت سخت شدن عمل سرقت، موتور شما طعمه خوبی برای سارقان نخواهد بود و کمتر به سراغ آن می آیند. زیرا سارقان دنبال هدف های ساده و بدون دردسر برای سرقت می گردند. یکی از راه هایی که می توانید برای پیشگیری از سرقت موتورسیکلت خود انجام دهید، پارک کردن موتور در مناطق شلوغ می باشد.

زیرا سرقت موتور در فضای شلوغ کار سختی محسوب می شود. حتی در صورت امکان موتور خود را در پارکینگ ها و یا گاراژ ها پارک کنید. استفاده از قفل های موتور سیکلت و ردیاب موتور نیز راهکار های دیگری است که باعث می شود کار سارقان برای به دزدیدن موتور شما سخت شود و در نتیجه از آن صرف نظر کنند. زیرا باز کردن قفل های مختلف بدون کلید، کار یک کلید ساز حرفه ای می باشد.

استفاده از انواع قفل های موتور سیکلت برای جلوگیری از سرقت موتورسیکلت

استفاده از قفل های مختلف بطور حتم باعث ایجاد یک وقفه و تاخیر در کار سرقت می شود. با اینکه استفاده از قفل یک راه خیلی مطمئن و تضمینی برای  پیشگیری از سرقت رفتن موتور نمی باشد و سارقان حرفه ای قفل ها را نیز می توانند باز کنند. اما بهرحال باعث طولانی شدن زمان سرقت و بالا رفتن ریسک سرقت وسیله شما می شود. در ادامه به بررسی انواع قفل های موتور سیکلت می پردازیم تا بتوانید بهترین آن ها را برای حفظ امنیت وسیله خود انتخاب کنید.

قفل دیسک موتور

قفل دیسک موتورسیکلت به دیسک ترمز آن بسته می شود. کارایی این قفل بدین صورت است که باعث پیشگیری از چرخیدن چرخ های موتور می شود. یک مشکلی که این مدل قفل دارد این است که برخی از صاحبان موتور ها، فراموش می کنند که چرخ موتور را قفل کرده اند و بدون اینکه آن را باز کنند، اقدام به گاز دادن می نمایند که این حرکت ممکن است باعث رخ دادن اتفاقات ناگواری شود.

قفل زنجیری موتور سیکلت

این مدل قفل کردن موتور یک روش قدیمی و سنتی محسوب می شود و بسیار مرسوم است. بدین صورت که با استفاده از زنجیر هایی که استحکام آنها بسیار بالا است و همجنین وزن آن ها زیاد است و با استفاده از قفل آویز، موتور را به یک شی که قابل جابجا شدن نیست، می بندند. در این صورت موتور نمی تواند حرکت کند. برای قفل های آویز امکان ساخت کلید یدک با وسایل حداقلی وجود دارد که برای دیدن نحوه کار می توانید به مطلب ساخت کلید یدک قفل آویز با کارت اعتباری مراجعه کنید.
قفل زنجیری موتور سیکلت

قفل چرخ موتور

از این مدل قفل زمانی استفاده می شود که دیگر وسیله ثابتی برای بستن موتور با زنجیر وجود نداشته باشد. این قفل به چرخ موتور بسته شده و مانع از چرخیدن آن می شود. اما واضح است که استفاده از این قفل به تنهایی مانع سرقت رفتن موتور نمی شود و یک راهکار قطعی برای برای پیشگیری از خسارت دیدن شما نخواهد بود.

استفاده از ردیاب موتور سیکلت برای جلوگیری از سرقت موتور سیکلت

این گزینه ایمن تر و بهتر از سایر گزینه و قفل های موجود می باشد. استفاده از ردیاب موتور سیکلت در کنار یکی از انواع قفل های موتور، ترکیب ایمن و خوبی را می سازد. به این دلیل که قفل موتور سیکلت می تواند سارق را معطل کند و گاهی حتی منصرف از دزدیدن موتور، اما باز هم نیم توان کاملا به قفل مطمئن بود زیرا باز هم احتمال سرقت آن وجود دارد. به همین دلیل نصب یک ردیاب موتور نیز توصیه می شود. زیرا با وجود ردیاب، رد صورت به سرقت رفتن موتور سیکلت خود، می توانید موقعیت مکانی موتور را به صورت لحظه ای بیابید.

دسته بندی شده در: کلیدسازی, مجله

ارسال نظر