ارسال آگهی

ضرورت هود آشپزخانه و مزایای استفاده از هود

در این مطلب با ضرورت هود آشپزخانه و بررسی کارایی آن و همچنین مزایای استفاده از هود و دستگاه های تصفیه هوا در آشپزخانه آشنا خواهیم شد.ضرورت وجود هود آشپزخانه

هود های آشپزخانه که امروزه در انواع و طرح های مختلفی در بازار موجود هستند در واقع همان فن های قدیمی هستند که در گذشته برای هدایت هوای فضای آشپزخانه به بیرون مورد استفاده قرار می گرفت. در واقع ضرورت هود آشپزخانه از گذشته تا کنون برای همگان امری آشکارا و بدیهی است فقط امروزه به صورت پیشرفته تر و مجهزتر در طرح ها و مدل های مختلف ارائه می شود.

ضرورت هود آشپزخانه و اساس کار آن

اساس کار هود همان کارایی فن می باشد. فن هایی که قبلا در آشپزخانه نصب می کردند، دور آن را با قاب های چوبی می پوشاندند تا مخفی بماند و ظاهر آشپزخانه را زشت نکند و بعدها با توسعه کابینت سازی، فن ها را در فضای کابینت پنهان می کردند تا در دید نباشد. در واقع ضرورت هود آشپزخانه کاملا احساس می شده است اما ظاهر آن زیاد دل چسب نبوده برای همین روی فن ها کار شد و منجرب به توسعه و ایجاد طرح های کنونی هود گردید.

اگر فکر می کنید هود آشپزخانه فقط در بالای اجاق گاز قرار می گیرد و وظیفه ی آن فقط جذب بوی غذا و بوهای نامطبوع فضای آشپزخانه است یا اگر فکر می کنید هواکش هود هیچ ربطی به سیستم هواکش منزلتان ندارد، باید گفت در اشتباهید و اطلاعاتتان در مورد هود و وظایف آن کافی نیست. لازم است بدانید ضرورت هود آشپزخانه نه تنها برای آشپزخانه که برای محیط منزل نیز امری بدیهی است.

ضرورت هود آشپزخانه

ضرورت هود آشپزخانه تاثیر مستقیمی بر کیفیت هوای خانه دارد و حتی در مواقعی که هود کارکرد مناسبی نداشته باشد، بر روی عملکرد سایر دستگاههای تهویه نیز اثر می گذارد و کارکرد آنها را مختل می کند. هود در آشپزخانه کارایی زیادی دارد که مهم ترین آنها جذب بوی غذا، دود و بخار می باشد در واقع با این کار هود آشپزخانه ذرات چربی، رطوبت و گاز را از فضای آشپزخانه به بیرون هدایت می کند و البته میزان رطوبت را در حدی که مناسب باشد حفظ می کند.

با این کار دیگر چربی و رطوبت روی دیوارها و سقف نمی نشیند و مدت زمانی که آشپزخانه تمیز می ماند بیشتر خواهد شد. در صورتیکه در آشپزخانه هواکش یا هود نصب نباشد، با بالا رفتن رطوبت مشکلات عدیده ای بوجود می آورد از جمله ایجاد فضای مناسب برای رشد قارچ، میکروب و کپک ها که در این صورت سلامتی خانواده به خطر می افتد.

ضرورت هود آشپزخانه مزایای استفاده از هود و دستگاه های تصفیه هوا

ضرورت هود آشپزخانه در از بین بردن بوی نامطبوع

  • از بین رفتن ویروس ها، باکتری ها و جلوگیری از شایع شدن بیماری های واگیردار
  • نابود کردن آلوده کننده های دستگاه های الکتریکی از قبیل لامپ های فلورسنت و مانیتورها و….
  • تهویه هوا که این هوای سالم کمک به مشکلات تنفسی و خروپف کردن در خواب خواهد کرد و خوابی راحت و بدون استرس را به همراه دارد.
  • قابلیت جذب گازهای مضر و سمی که در هوا وجود دارد از جمله گازهای خطرناکی مثل CO و….
  • تبدیل کردن هوای فضاهای بسته به هوایی سالم و مفرح
  • از بین بردن بوهای نامطبوع مانند بوی سیگار
  • از کاهش ضریب هوشی کودکان جلوگیری می شود
  • برای کسانی که مشکل آلرژی یا آسمی دارند کمک بزرگی است و این تهویه هوا موجب کاهش حملات آنها می شود.
  • جلوگیری از رشد و تکثیر کپک ها و قارچ ها

Hood-of-kitchen.jpg

دسته بندی شده در: لوازم خانگی, مجله, راهنمای خرید, نکات ایمنی

ارسال نظر