ارسال آگهی

تنظیم شناور کولر آبی

تنظیم شناور کولر آبی به بیانی ساده و بدون نیاز به تخصص خاص، تنظیم شناور باید بگونه ای باشد که هنگام کار کردن موتور، آب از دریچه اطمینان به بیرون نریزد. برای رسیدن به این هدف مراحل ذیل را دنبال کنید. این نکاتی است که همواره پیش نیاز دانش یک سرویسکار کولر آبی در زمان سرویس یا تعمیر کولر آبی می باشد. برای بدست آوردن اطلاعات تماس با سرویسکاران کولر آبی می توانید از طریق همین سایت اطلاعات لازم برای سرویس کولر آبی در تهران را جستجو نمایید.نحوه تنظیم شناور کولر آبی

ابتدا دریچه اطمینان کولر آبی را با دقت باز کنید و تشتک پایین را با شلنگ آب به خوبی بشویید. اگر کف کولر آبی به مقدار زیادی رسوب گرفته باشد می توانید با استفاده از مواد جرمگیر عمل شستشو را انجام دهید. دقت داشته باشید که شناور های قدیمی که در بازار موجود دهستند یا به صورت دو قطعه پلاستیکی زانویی شکل می باشد که با یک پیچ تنظیم بهم متصل شده اند و در انتهای آنها یک حباب پلاستیکی قرار دارد و یا به صورت یک میله ی فلزی متصل به یک حباب پلاستیکی می باشند.

نحوه تنظیم شناور کولر آبی در مدل های جدید

امروزه شناور های جدید به بازار آمده است که می توان گفت مشکلات شناور های مدل های قدیمی تر را ندارد و با درجه بندی از یک تا هشت که بر روی حباب پلاستیکی خود دارند می توان اندازه آب داخل کولر را با چرخاندن حباب به راحتی تنظیم کرد در نتیجه تنظیم شناور کولر آبی به راحتی انجام می شود. در مرحله بعد باید فلکه آب کولر را باز تا از سلامت آن اطمینان حاصل کنید. نحوه تنظیم شناور های جدید کولر آبی

در این مرحله می توانید شناور را به آرامی با دست بالا بیاورید تا مطمئن شوید عمل قطع کردن را به درستی انجام می دهد یا خیر در صورتیکه عمل قطع کردن به درستی صورت نمی گرفت یا آب بدرستی وارد کولر نشد حتما شناور را تعویض نمایید.

حال که شناور را کنترل کردید مجددا شیر تخلیه و آبگیری کولر را ببندید. زمانیکه شیر تخلیه را بستید زیر کولر را کنترل نمایید تا چکه نداشته باشد. دقت داشته باشید اگر تنظیم شناور کولر آبی بدرستی انجام شده باشد سطح آب به اندازه یک سانتی متر پایین تر از ماکزیمم مقدار ارتفاع شیر تخلیه متوقف شده باشد، اگر به این گونه نباشد باید تنظیم شناور کولر را دوباره انجام دهید زیرا که به درستی انجام نشده است. این نکته را هم در نظر بگیرید که کولر به گونه ای قرار داده شود که سطح آن نسبت به زمین تراز باشد و آب در یک قسمت کولر جمع نشده باشد.

دسته بندی شده در: نصب کولر آبی, سرویس کولر آبی, لوازم خانگی, مجله

ارسال نظر