ارسال آگهی

بررسی حالت های مختلف کولر گازی

بررسی حالت های مختلف کولر گازی اعم از حالت خودکار، حالت خواب یا sleep، حلت خشک یا dry ، حالت بهینه و طرز کار کولر گازی در این حالت ها به چه نحو است؟ در این مطلب قصد داریم با بررسی و بیان نحوه عملکرد کولر گازی حالت های مختلف کولر گازی را بررسی نماییم.چهار حالت عملکرد کولر گازی

از حالت های مختلف کولر گازی حالت خودکار کولر گازی است

در کولر گازی هایی که هر دو حالت سرد و گرم را دارند هنگامیکه کولر گازی را در این حالت (خودکار) بگذارید، کولر گازی به صورت اتوماتیک و خودکار یکی از حالت های سرد و یا گرم را انتخاب می کند و طبق دمای کولر گازی و اتاق راه اندازی میگردد. کولر گازی چه از نوع اینورتر باشد و یا از نوع معمولی باشد، به صورت خودکار دمای محیط را طبق دمایی که تنظیم کرده اید، تنظیم می کند.

اگر کولر گازی روی حالت خودکار باشد معمولا دما و میزان سرمایش و گرمایش را به گونه ای مطلوب تنظیم می کند که حس رضایت را به مصرف کننده می دهد ولی چنانچه از میزان سرمایش و یا گرمایش اتاق راضی نبودید می تواند کولر گازی را از حالت خودکار برداشته و بر روی یکی از حالت های مختلف کولر گازی تنظیم نمایید.

نوع دیگر از حالت های مختلف کولر گازی حالت خواب می باشد

حالت خواب یا sleep حالتی است که در کولر گازی هایی که هر دو حالت سرمایشی و گرمایشی را دارا می باشند، روی ریموت کنترل کولر گازی دکمه ای مخصوص آن تعبیه کرده اند که با زدن این دکمه اگر کولر گازی در حالت سرمایشی قرار داشته باشد و یا در حالت اتومات باشد، کولر گازی به صورت خودکار در حالت سرمایشی دما را طی دو ساعت اول در هر ساعت به میزان یک درجه سانتی گراید افزایش و اگر در حالت گرمایشی باشد یک درجه کاهش می دهد.نوع دیگر از حالت های مختلف کولر گازی حالت خواب می باشد

پس از آن کولر گازی به مدت 5 ساعت دما را ثابت نگه می دارد و بعد کولر خاموش می شود. این حالت از بین حالت های مختلف کولر گازی باعث صرفه جویی در هزینه ها شده و همچنین در شب احساس خوشایندی بوجود می آورد.

حالت خشک یا dry از حالت های مختلف کولر گازی به چه نحو است

در حالت خشک یا dry کولر گازی سرعت فن به صورت اتوماتیک تنظیم می گردد. اگر کولر گازی در حالت خشک قرار داشته باشد، چنانچه دمای اتاق از ده درجه سانتی گراید کمتر باشد، کمپرسور به صورت خودکار خاموش شده و تا موقعیکه دمای اتاق بالاتر از 12 درجه نشود، دوباره راه اندازی نخواهد شد. این عدم خاموش و روشن شدن مکرر کولر سبب بالارفتن عمر کولر خواهد شد و هزینهای تعمیر کولر گازی تهران را در طی استفاده به حداقل خواهد رساند.

برای دستیابی به حالت بهینه از حالت های مختلف کولر گازی چه باید کرد؟

برای رسیدن به کارکرد بهینه کولر گازی موارد ذیل را در نظر بگیرید:حالت خشک یا dry از حالت های مختلف کولر گازی به چه نحو است

  • جریان هوا را به گونه ای تنظیم کنید که به صورت مستقیم به کاربر برخورد نکند.
  • برای اینکه دمای مطلوبی داشته باشید، دما را به گونه ای که می پسندید تنظیم و دیگر در دماهای بالا قرار ندهید.
  • زمانیکه کولر گازی روشن است و در حالت سرمایش و یا گرمایش مشغول به کار است از باز کردن درب و یا پنجره ها خودداری کنید، این کار بازدهی کولر گازی را پایین خواهد آورد.
  • در نزدیکی دریچه های خروجی و ورودی هوای کولر گازی، هیچ شیئی را قرار ندهید چرا که سبب کاهش کارایی و راندمان کولر گازی خواهد شد و حتی ممکن است کولر را از کار بیاندازد.
  • برای اینکه بازدهی کولر چه در حالت سرمایشی و چه در حالت گرمایشی پایین نیاید باید به صورت دوره ای فیلتر هوای کولر گازی را تمییز نمایید.
  • در زمان روشن کردن دستگاه توجه نمایید که بادگیر افقی در حالت بسته قرار نداشته باشد. با زدن دکمه timer on از روی کنترل کولر گازی، زمان دلخواه برای روشن شدن کولر گازی را تنظیم کنید.

دسته بندی شده در: لوازم خانگی, مجله, معرفی

ارسال نظر