ارسال آگهی

آشنایی با درب آکاردئونی

درب آکاردئونی نوعی حفاظ محسوب می شود که به منظور حفاظت از درب های ورودی واحد های آپارتمانی مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین در انباری ها، مغازه ها و… نیز از این نوع درب ها برای حفاظت بیشتر استفاده می شود. شاکله اصلی این نوع از درب ها، تسمه های فلزی می باشد که بوسیله پیم های فلزی به یکدیگر وصل می شود و در قاب فلزی قرار گرفته می شود و به صورت ریلی حرکت می کند.

آشنایی با درب آکاردئونی

درب های آکاردئونی کمترین فضا را در راه پله ها اشغال می کند و برای عبور و مرور مزاحمتی ندارد. در بازار می توانید انواع مختلفی از درب های آکاردئونی را مشاهده کنید که نام ها و برندهای مختلفی دارند که متداول ترین آنها به صورت سه لوزی یا سه گل می باشد که معمولا امنیت را تا 90 درصد تضمین می کند. به همین علت در بیشتر مکان ها برای بالا بردن امنیت از درب های آکاردئونی استفاده می کنند. بیشتر افراد قفل ساز توصیه می کنند برای افزایش امنیت از قفل های مخفی که در بدنه درب تعبیه می شود و همچنین تعداد حلقه های قفل بیشتر برای درب استفاده کنید.

شرایط درب آکاردئونی استاندارد

یک درب آکاردئونی استاندارد باید دارای شرایط زیر باشند تا بتوانند امنیت بالایی را برای محل ایجاد کند که از جمله این شرایط عبارتند از:

  • معمولاً مقاطع کناری در ابعاد 30*50 در نظر گرفته می شود.
  • ابعاد مقطع ریلی بالای درب به صورت 50*50 می باشد.
  • از تسمه 5*20 استفاده شود.
  • در صورت درخواست می توان از قسمت بالای درب نیز استفاده کرد و برای آستانه درب نیز تسمه ای در نظر گرفت.
  • استفاده از پرچ های مناسب و مرغوب
  • به رنگ کوره ای الکترواستاتیک که در تنوع قهوه ای سوخته، سفید، مشکی، مشکی مسی و سفید نقره ای موجود می باشد.
  • برخورداری از کمربند ایمنی
  • استفاده از دستگیره فلزی کونیک شده
  • استفاده از جوش SMAW

اجزاء درب آکاردئونی

درب های آکاردئونی دارای چهارچوبی از جنس آهن می باشد که به شکل پروفیل ساخته شده است، درون آن از پروفیل های افقی، مورب و عمودی پر شده است. یک ریل فلزی در بالای درب نصب می شود و بخش چرخ دار که معمولاً وزن درب را تحمل می کند، در آن قرار گرفته است. پایانی درب ریلی به عنوان بخش راهنمای حرکت درب نصب می شود که میله راهنمای متصل به درب در داخل آن جای می گیرد.

در بعضی از درب های آکاردئونی قفل های روکار و قفل های توکار وجود دارد که وجود قفل های توکار امنیت درب را بالا می برد. دربهای آکاردئونی علاوه بر افزایش امنیت، زیبایی محیط را نیز تقویت می کنند.

درب آکاردئونی

کاربرد درب آکاردئونی

درب های آکاردئونی کاربرد گسترده‌ای دارند و رایج ترین کاربرد آنها در بالا بردن امنیت واحدهای ساختمانی می باشد. از این دردها در ساختمانهای مسکونی تجاری و اداری استفاده می شود و تنها مختص به درب های ورودی داخل ساختمان نمی باشد. از این نوع درب ها در قفل های خارجی مثل محوطه پارکینگ حیاط غیره استفاده می‌شود.

قفل درب آکاردئونی

دربهای آکاردئونی که به منظور بالابردن و حفظ امنیت از استاندارد بالایی برخوردار می باشند، دارای دو نوع قفل مختلف هستند که برای باز کردن درب آکاردئونی باید هر دو قفل به صورت کامل باز شود، باز کردن تنها یک قفل درب آکاردئونی به تنهایی منجر به باز شدن درب نخواهد شد. اگر قصد دارید که از سرم قفل بیشتری برای درب آکادمی خود استفاده کنید باید در هنگام ثبت سفارش این در موضوع را به سازنده اعلام کنید.

دسته بندی شده در: کلیدسازی, مجله, دانستنی ها

ارسال نظر