ارسال آگهی

۸ ویژگی مهم جاروبرقی آب و خاک

طرز کار جاروبرقی سطلی آب و خاک بدین صورت است که علاوه بر جمع کردن زباله های خشک، آلودگی هایی که از نوع مایع می باشند را هم جمع می کند. جاروبرقی سطلی آب و خاک استفاده پرکاربردی دارد از منازل مسکونی گرفته تا کارخانه، پتروشیمی ها و… .

شناخت اینکه یک دستگاه جاروبرقی سطلی چگونه کار می کند از موارد بسیار مهمی است. چرا که نقش بسزایی در نظافت منزل شما دارد. در ادامه در مورد ویژگی جاروبرقی سطلی آب و خاک بیشتر توضیح داده می شود. برای یک شناخت کلی از ویژگی و عملکرد جاروبرقی با فنی کارا تا انتهای مطلب همراه باشید.

ویژگی مهم جاروبرقی آب و خاک

در این قسمت از ویژگی های مهم جاروبرقی سطلی آب و خاک صحبت می شود. با اینکه این مدل از جاروبرقی ها در گذشته فقط برای موارد صنعتی کاربرد داشته اند ولی امروزه با طراحی آن در ابعاد مناسب تر برای مصارف خانگی نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

کاربرد دستگاه جاروبرقی آب و خاک

1- همه کاره بودن جاروبرقی آب و خاک

یکی از کاربردهای مهم جاروبرقی آب و خاک این است که هماهنگی بالایی با کارهای نظافتی دارد و به طور کلی همه کاره محسوب می شوند. کاربرد این جاروها در تخلیه کردن باد تشک های بادی و اسباب بازی های استخر، جمع آوری مایعات ریخته شده روی سطوح، جمع آوری تمام آلاینده های ریز و درشت، باز کردن لوله ها و بیرون آوردن اجسام فرو رفته در آب به وسیله جاروبرقی مکش آب و یا همان جاروبرقی سطلی آب و خاک می باشد.

از جاروبرقی سطلی آب و خاک برای تمیز کردن شومینه ها، اجاق های هیزمی، جمع آوری برف ها و مواردی مانند پمپ های هوا، برس ها و بیل ها می توان استفاده کرد.

دقت داشته باشید که در هنگام استفاده از جاروبرقی باید نکات و اصول استفاده از آن را هم بدانید تا کمتر نیاز به تعمیر جاروبرقی پیدا کنید. معمولا به گمان خیلی از افراد جاروبرقی صنعتی به دلیل اینکه مزیت و قابلیت های بالایی دارد پس کمتر دچار خرابی و مشکل می شود، بر همین اساس هم شاید در هنگام استفاده از آن خیلی از نکات را رعایت نکنند و زودتر از حد تصور آنها با مشکل خرابی جاروبرقی روبه رو شوند.

جاروبرقی سطلی

به هر حال شما اگر در منزل و یا هر مکان دیگری از جاروبرقی سطلی استفاده می کنید و در صورت درست کار نکردن جاروبرقی کارهای شما نصفه نیمه مانده است می توانید از طریق همین صفحه که مربوط به مجله سایت فنی کارا می باشد  خدمات تعمیر جاروبرقی در تهران را دریافت کنید.

2- قدرت موتور جاروبرقی آب و خاک

جاروبرقی آب و خاک از قدرت موتوری بسیار بالایی درجمع آوری خاک هایی که به دل فرش یا موکت نشسته است، برخوردار است. موتورهای قدرتمندی که مکش بسیار بالایی دارند را در این نوع از جاروبرقی ها قرار می دهند که قابلیت جمع آوری انواع آلاینده های جامع و مایع را دارند.

 3- جابجایی آسان جاروبرقی آب و خاک

جاروبرقی سطلی آب و خاک دارای ابعاد تقریبا بزرگی می باشد و به خاطر وجود چرخ های پلاستیکی که در آن ها به کار رفته به راحتی می توانند در مکان های مختلف و بین طبقات جا به جا شوند.

جابجایی جاروبرقی آب و خاک

4- ابعاد مخزن جاروبرقی آب و خاک

جاروبرقی آب و خاک با ظرفیت مخزنی بین 12 تا 175 لیتر ساخته می شود. مخزن های بزرگتر برای استفاده در صنایع و کارخانجات مورد استفاده قرار می گیرد. در مقابل جاروبرقی سطلی با مخزن کوچکتر برای منازل کاربرد دارد.

طبیعتا افزایش حجم مخزن جاروبرقی سطلی آب و خاک باعث سنگینی دستگاه می شود و مزیت خوبی که این بزرگ بودن مخزن دارد این است که دیرتر پر می شوند.

5- تخلیه راحت مخزن جاروبرقی سطلی آب و خاک

حتما با خودتان فکر می کنید که جاروبرقی سطلی آب و خاک را که در ابعادهای مختلفی هم وجود دارند چگونه می توان تخلیه کرد که راحت تر به نظر برسد؟

قطعا اگر آلاینده های درون آن از مایعات باشد که به وسیله شیلنگی که درون مخزن جاروبرقی قرار داده شده است می توان مایعات را تخلیه کرد. اما اگر زباله های جمع آوری شده خشک باشند به وسیله چرخ ها و دسته های به کار رفته در مخزن دستگاه می توان مخزن را به راحتی جابجا و نخلیه کرد.

در نمونه هایی که برای خانه ها طراحی می کنند مخزن جاروبرقی سطلی به گونه ای می باشد که افراد بتوانند به راحتی مخزن را در آورده و تخلیه کنند.

مخزن جاروبرقی سطلی آب و خاک

در اینکه مزیت خوب جاروبرقی های صنعتی سطل دار بودن آنهاست و به صورت خانگی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند، شکی نیست. اما باید توجه داشته باشید که سرویس دوره ای این دستگاه را فراموش نکنید و حتما در صورت پر شدن مخزن جاروبرقی آن را تخلیه کنید تا در سرعت موتور جاروبرقی اختلالی ایجاد نشود.

یکی از دلایل خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی همین فشار بیش از حد آوردن به جاروبرقی می باشد که دلیل فشار موتور همان تخلیه نکردن به موقع مخزن جاروبرقی است. برای مطالعه دیگر دلایل خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی و همچنین عواملی که باعث می شود جاروبرقی روشن نشود را در فنی کارا بخوانید.

6- مزیت وجود وکیوم (سطل) جاروبرقی آب و خاک

نحوه عملکرد وکیوم جاروبرقی آب و خاک بسیار ساده است. در دستگاه های که از نوع آب و خاک هستند با استفاده از سیستم هوشمندی که دارند می توانند زباله های خشک و مرطوب را جدا کنند. ضمن اینکه جاروبرقی صنعتی که به عنوان مکنده صنعتی هم نام برده می شوند که از یک پمپ مکش برخوردار هستند.

مکنده صنعتی

در قسمت بالایی مخزن دستگاه مکنده، جریان هوا کاهش می یابد و همین کاهش سرعت هوا که ذرات سنگین تر در مخزن قرار بگیرند.

بهتر است بدانید که درون مخزن جاروبرقی سطلی آب و خاک دو عدد نازل وجود دارد یکی برای جمع آوری زباله های خشک و دیگری برای شناسایی و جمع آوری مایعات مورد استفاده قرار می گیرد. البته که در برخی مدل های آن سری های جداگانه برای زباله های خشک و مایع وجود دارد و به راحتی قابل جابجایی است.

7- قابل استفاده در مکان های حساس به صدا

همانطور که می دانیم در تمامی مدل های جاروبرقی تولید سروصدا امری طبیعی است و استفاده کردن از آنها در بعضی مکان ها با مشکل مواجه است.

از جاروبرقی صنعتی آب و خاک با استفاده از یک فیلتر صدا که باعث کاهش سر و صدای آن می شود در مکان هایی مانند: هتل، بیمارستان ها، ادارات دولتی، سازمان ها برای حفظ سکوت و آرامش استفاده می کنند.

8- حفظ سلامت افراد با استفاده از جاروبرقی آب و خاک

به دلیل اینکه بدن افراد در فضای باز قرار دارد و وجود گرد و غبار باعث ایجاد حساسیت و وجود آلرژی در آنها می شود از جاروبرقی سطلی استفاده می کنند چرا که مجهز به سیستم فیلتراسیون هوشمند می باشد و تمام آلودگی ها را از محیط حذف می کند.

<! — طرز کار جاروبرقی آب و خاک  جاروبرقی آب و خاک چیست جاروبرقی مکش آب -جارو برقی صنعتی آب و خاک قیمت.جاروبرقی آب وخاک خانگی بهترین جاروبرقی آب و خاک بهترین مدل جاروبرقی آب و خاک اب رفتن در موتور جاروبرقی  نحوه انتخاب جاروبرقی صنعتی و مشکلات ناشی از انتخاب . ویژگی ها و کاربرد های دستگاه جاروبرقی آب و خاک و نحوه انتخاب … کاربرد دستگاه جاروبرقی صنعتی در صنایع و کارخانه های چوب و … نکات مهم ایمنی در کار با دستگاه جاروبرقی صنعتی نحوه کار جاروبرقی دستگاه جاروبرقی سطلی آب و خاک و نکات کلیدی استفاده از آن –>

دسته بندی شده در: تعمیر جاروبرقی, مجله

ارسال نظر