ارسال آگهی

با دکور شیشه ای جذابیت منزل خود را بیشتر کنید

امروزه دیگر نمی توان صنعت ساختمان سازی را بدون تجهیزات شیشه ای تصور کرد. کاربرد شیشه ها فقط به ساخت نمای خارجی محدود نشده و مشاهده می کنیم در طراحی فضای داخلی را نیز از دکور شیشه ای بهره گرفته می شود. در ادامه همراه ما باشید تا چند ایده برای به کار بردن شیشه در دکوراسیون داخلی منزل را معرفی کنیم:

با دکور شیشه ای جذابیت منزل خود را بیشتر کنید

استفاده از شیشه ها برای طراحی دکوراسیون داخلی، علاوه بر اینکه باعث ایجاد ظاهری جذاب و مدرن می شود، می تواند فضا را بزرگتر و دلبازتر نشان دهد. شیشه ها با انعکاس نور، باعث ایجاد فضایی روشن و دلنشین در محل زندگی و کار شما خواهند شد. امروزه با پیشرفت ابزار ها و خدمات شیشه بری، می توانید ایده های خلاقانه خود را با استفاده از این ماده ظریف به اجرا در آورید.

دیوار و پارتیشن های شیشه ای

دیوار های شیشه ای می توانند نور را از خود عبور داده و باعث روشنایی بیشتر محیط گردند. از دیوار های شیشه ای می توان برای تمامی قسمت های خانه از جمله اتاق خواب، اتاق نشیمن، آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام استفاده کرد. جلوگیری از عبور صدا، یکی دیگر از ویژگی های مثبت دیوار های شیشه است.

همچنین از شیشه می توان به عنوان پارتیشن و جدا کننده برای ایجاد نمای جذاب و فوق العاده استفاده کرد. شما می توانید شیشه هایی با طرح ها و رنگ های مختلف را برای ساخت دیوار و پارتیشن های شیشه ای به کار ببرید. استفاده از دیوار های تمام شیشه ای در اتاق های کوچک می تواند بسیار مفید و کاربردی باشد.

درب و محافظ های شیشه ای

استفاده از درب های شیشه ای کشویی یا ریلی علاوه بر ایجاد محیطی زیبا، می تواند باعث صرفه جویی در فضا نیز شود. برخی از انواع درب شیشه ای، دارای طرح و نقش های زیبایی می باشند که می تواند جذابیت منزل شما را دو چندان کند. شما می توانید با رنگ آمیزی درب های شیشه ای، طرحی منحصر به فرد برای دکوراسیون منزل خود ایجاد کنید.

درب و محافظ های شیشه ای

یکی از قسمت های منزل که شما می توانید از شیشه برای ساخت درب و محافظ آن استفاده کنید، حمام است. درب های شیشه ای باعث می شوند تا زیبایی تجهیزات زیبا و کاشی کاری های حمام شما به نمایش گذاشته شود. اگر نگران رعایت حریم خصوصی در حمام خود هستید می توانید از شیشه های مات و یا رنگی هماهنگ با دکور حمام خود استفاده کنید. به کار بردن محافظ های شیشه ای در اطراف محل هایی مثل دوش، می تواند علاوه بر ایجاد زیبایی، به عنوان عایق عمل کرده و مانع عبور آب و خیس شدن فضای اطراف شود.

نرده و پله های شیشه ای

اگر صاحب خانه ای دوبلکس و دوطبقه هستید، استفاده از پلکان شیشه ای می تواند بهترین انتخاب برای جذاب کردن دکوراسیون منزلتان باشد. یکی از کاربردهای شیشه سکوریت ساخت پله و نرده های شیشه ای می باشد که علاوه بر ایمنی، باعث ایجاد زیبایی بیشتر در منزل نیز می شوند.

استفاده از شیشه در ساخت پله ها می تواند فقط به ساخت نرده شیشه ای محدود شود. به کار بردن نرده و یا پله شیشه ای در منزل، به دلیل اینکه فضای بصری کمتری را اشغال می کند، باعث بزرگتر دیده شدن فضا می شود. برای درک بهتر این موضوع کافی است تا در اولین عکس را با یک پلکان چوبی را تصور کنید.

دکور شیشه ای آشپزخانه

کابینت و قفسه های ساخته شده از جنس شیشه، یکی از محبوب ترین دکور های شیشه ای در آشپزخانه است. شیشه ضد آب بوده و به راحتی قابل شست و شو می باشد؛ همین ویژگی سبب شده است که بتوان از این ماده در دکور آشپزخانه استفاده کرد. شما می توانید رنگ و طرح کابینت و قفسه های خود را به راحتی با سایر اجزای آشپزخانه خود هماهنگ کنید.

دکور شیشه ای آشپزخانه

یکی دیگر از کاربرد های شیشه در دکور آشپزخانه، سطح محافظ پشت سینک و اجاق گاز است. با قرار دادن شیشه در این محل، می توانید به راحتی پس از هربار ظرف شستن و آشپزی، روغن و موادی را که به اطراف ریخته شده است، تمیز کنید. شما می توانید از انواع شیشه های تزئینی و رنگ شده در این قسمت استفاده کنید تا به زیباتر شدن دکوراسیون آشپزخانه و منزل خود نیز کمک کرده باشید.

لوستر و دکوری های تزئینی

یکی از جزئیاتی که به راحتی قابل نصب بوده و می تواند یک دکور شیشه ای فوق العاده زیبا و جذاب برای محیط زندگی شما ایجاد کند، لوستر شیشه ای است. لوستر ها در مدل و سایز های بسیار متفاوتی ساخته می شوند و با بازتاب و انعکاس نور، زیبایی بی نظیری در فضای خانه ایجاد می کنند. اتاق خواب، اتاق نشیمن و راهرو ها بهترین مکان برای نصب یک لوستر شیشه ای لوکس هستند.

استفاده از دکوری های تزئینی مانند، مجسمه و المان ها، باعث زیباتر شدن فضا و همچنین انعکاس نور و روشنایی در محیط می شود. شما می توانید برخی از این دکوری های شیشه ای را که امروزه در انواع طرح های مدرن و بسیار زیبا تولید می شوند، با قیمت مناسبی خریداری کنید و به محیط زندگی خود جلوه بیشتری ببخشید.

میز و صندلی های شیشه ای

میز و صندلی های شیشه ای فضای کمی را در منزل شما اشغال می کنند و به راحتی با هر دکوراسیونی هماهنگ می شوند. با استفاده از این وسایل شیشه ای دیگر نیازی به عناصر اضافی برای زیباتر کردن محیط اطراف خود ندارید. شما می توانید برای زیبا تر کردن دکور شیشه ای منزل خود، از ترکیب میز شیشه ای و مبلمان چوبی نیز استفاده کنید.

میز و صندلی های شیشه ای

دسته بندی شده در: شیشه بری, مجله

ارسال نظر