ارسال آگهی

اساسی ترین نکات درهنگام نصب کولر گازی

در این مطلب با اساسی ترین نکات نصب کولرگازی  آشنا میشوید که در ادامه بیان میکنیم:

انتخاب محل مناسب نصب کولر گازی

مهم ترین نکات نصب کولر گازی عبارتند از انتخاب بهترین محل برای نصب پنل داخلی و بخش خارجی کولر گازی که هم از لحاظ توزیع هوا و هم از لحاظ امنیت کولر شرایط مناسبی داشته باشد.دانستن و رعایت این نکات هنگام نصب کولر گازی کمک بزرگی به صرفه جویی در مصرف انرژی و ایجاد سرمایش و گرمایش مطلوب خواهد کرد.اساسی ترین نکات نصب کولر گازی

برای جلوگیری از استهلاک کولر گازی حتما دمای آن را به نحو مناسبی تنظیم کنید. سیستم های داخلی کولر گازی را در معرض هوای مرطوب و گرم بیرون نصب نکنید زیرا باعث از دست رفتن سرمایش و تقطیر رطوبت و در نهایت جمع شدن آب در اطراف کولر گازی خواهد شد. در بستن سیم های برق روی ترمینال دقت کافی داشته باشید تا محکم بسته شوند در صورتی که محکم نباشند باعث می شود که ولتاژ کافی به کولر نرسیده و برد الکترونیکی و ترانس را با مشکل روبرو خواهد کرد.

مسدود کردن لوله ها در زمان لوله کشی از نکات نصب کولر گازی

با توجه به آلودگی شهر تهران، یک نصاب کولر گازی تهران باید در زمان نصب کولر گازی حتما توجه داشته باشد که ذرات معلق یا گرد و غبار وارد لوله های مبرد کولر نشود. این ذرات معلق احتمال دارد سبب مسدود شدن لوله موبین گردد و سبب آسیب رسیدن به کمپرسور و کاستن عمر و بازدهی کمپرسور کولر گازی گردد. پس در زمانیکه سر لوله ها باز است حتما لوله ها را به کمک درپوش مسدود نمایید.

قبل از اینکه لوله کشی را شروع کنید حتما لوله های مسی را قبل از انجام عملیات لوله کشی حتما بوسیله گاز ازت تمیز کنید تا ذرات ریز کاملا تخلیه گردند. از ورود آب به داخل لوله های مبرد جلوگیری نمایید چرا که با ورود آب به سیستم و لوله های مبرد باعث مسدود شدن لوله موبین می گردد و سبب آسیب رساندن به کمپرسور می گردد.تمیز کردن لوله های سیکل مبرد از نکات نصب کولر گازی

در زمانیکه سر لوله ها باز است حتما احتیاط کنید تا آب وارد لوله ها نشود و در روزهای بارانی لوله کشی را انجام ندهید زیرا احتمال دارد که آب باران و رطوبت به داخل لوله ها راه یابد. پس از باز کردن درپوش مخصوص لوله ها بلافاصله لوله ها را به سیستم متصل نمایید. ورود رطوبت و هوا به داخل لوله ها سبب ایجاد فشار غیرطبیعی شده و اسیدهای مخرب تولید می کند و در نهایت به کمپرسور آسیب وارد می کند.

تمیز کردن لوله های سیکل مبرد از نکات نصب کولر گازی

برای تمیز کردن داخل لوله سیکل مبرد هرگز از اکسیژن استفاده نکنید این عمل باعث انفجار در سیکل می شود و در زمانیکه اکسیژن در محفظه کمپرسور و ترکیب شدن آن با روغن کمپرسور سبب آتش سوزی و یا حتی انفجار کمپرسور خواهد شد. پس از اتمام نصب و لوله کشی کولر گازی، تمام اتصالات و لوله ها را نشت یابی کنید.

برای لوله کشی کولر گازی حتما مسیری را انتخاب کنید که به خم کاری کمتری نیاز داشته باشد و حتما در هنگام لوله کشی مراقب خم های لوله و زانوها باشید. برای خم کردن لوله ها از لوله خم کن و با زاویه مناسب استفاده کنید. توجه به شیر سه راهه کولر گازی توجه نمایید تا در زمان کارکرد دستگاه این شیر بسته نباشد تا گاز بتواند به کمپرسور برگردد.

میتوانید برای تمیز کردن و یا شستشوی سیکل کولرگازی مطلب مربوط به چگونگی شستشوی سیکل و لوله های کولرگازی را مطالعه نمایید.

رعایت نکات ایمنی در هنگام نصب کولر گازی

استفاده از اتصالات ایمن و همچنین نصب دقیق و با دقت کولرگازی در محلی مناسب با رعایت نکات ایمنی میتواند یکی از موارد مهم درهنگام نصب کولر گازی باشد.باید دقت داشته باشید که از محکم شدن اتصالات بر روی محل نصب کولر گازی مطمئن شوید. همچنین مکان انتخابی بر روی سیمکشی برق توکار ساختمان نباشد که باعث اتصال برق و به وجود آمدن اتفاقات خطرناکی میشود. دیوار و یا محل نصب کولرگازی را دفت نمایید که  خیس و یا نمدار نباشد گاهی امکان دارد دیوار  دارای نم  نشتی لوله اب در داخل  باشد که موجب سستی و نا امن بودن دیوار میشود که باید از محل نصب مطمئن باشم.

دسته بندی شده در: نصب کولر, سرویس کولر گازی, مجله

ارسال نظر