ارسال آگهی

تعمیرآبسردکن تهران | سرویس آبسردکن درمحل| تعمیرآبسردکن اداری

برای جستجوی دقیق تر، می توانید محدوده ی مورد نظرتان را کلیک کنید:

غرب تهرانشرق تهرانشمال تهرانمرکز تهرانجنوب تهران

در این مطلب میخواهیم اطلاعات مربوط به تعمیر آبسردکن، قیمت تعمیر آبسردکن، نکات مهم هنگام خرید آبسردکن و شماره افراد تعمیرکار آبسردکن و سایر اطلاعات مربوط به سرویس و تعمیر آبسردکن را بیان کنیم پیشنهاد میکنم با ما همراه باشید و اطلاعات خوبی در این زمینه کسب کنید.

راهنمای صفحه سرویس و تعمیر آبسردکن

انواع آبسردکن

آبسردکن ها انواع مختلف دارند که بسته به مکان استفاده و نوع کارایی میتوان مدل مورد نظر را انتخاب کرد. امروزه آبسرد کن های پیشرفته ای به بازار آمده که علاوه بر خنک کردن آب امکان گرم کردن آب و یا به عنوان یخچال نیز میتوان از آن استفاده کرد. در ادامه به انواع آب سرد کن های موجود اشاره می کنیم.

آبسردکن های فانتزی

این مدل از آبسردکن ها برای استفاده در ادارات و دفاتر کوچک و منازل می باشد. حجم آب سرد تولیدی این دستگاه کم بوده و نمیتوان انتظار تولید آب سرد زیادی از آنها داشت. جنس این دستگاه از پلیمر شبیه پلاستیک بوده و ظرفیت مخزن با توجه به تولید آب سرد کم، محدود و قدرت کمپرسور و کندانسور آنها پایین میباشد.

آبسردکن های آنی (بدون مخزن)

این مدل آبسردکن میتواند در لحظه آب را خنک کند مشکل بزرگ این مدل نداشتن مخزن می باشد که باعث شده در صورت قطعی آب امکان استفاده از آن وجود نداشته باشد.

آبسردکن های دومنظوره

این مدل آبسردکن ها علاوه بر امکان خنک کردن آب امکان گرم کردن آب را نیز دارد به راحتی میتوان با خرید یک آبسردکن دومنظوره آب جوش و خنک را باهم داشته باشد. در بعضی از این مدل ها نیز علاوه بر آب سرد و گرم یخچال کوچکی هم در پایین آنها تعبیه شده است. این مدل بیشتر دردفاتر کاری و اداری استفاه می شود. انواع آبسرد کن های دومنظوره  عبارتند از:

1 – آبسردکن ایستاده معمولی و دیجیتالی 2 – آب سردکن ایستاده یخچال دار معمولی و دیجیتالی 3 – آبسردکن رومیزی معمولی و دیجیتالی 4 – آب سرد کن ایستاده آب شهری

آبسردکن های عمومی

این مدل بیشتر در مکان های عمومی مثل پارک ها و فضاهای سبز و… استفاده می شود.

آبسردکن های صنعتی

این مدل که با نام آبسردکن استیل نیز شناخته میشود، دارای قدرت و مقاوت زیادی می باشد. حجم منبع زیاد و قدرت کمپرسور بالای این دستگاه باعث شده که از این مدل در مکان های عمومی، پارک ها مساجد و… استفاده شود. جنس این آبسردکن از استیل بوده که مقاوت زیادی در برار گرما و سرما دارد.

آبسردکن های مرکزی

بزرگتری و مناسبترین نوع آبسردکن برای مکان بسیار شلوغ  می باشد تعداد زیاد شیرهای خروجی آب و حجم بالای تولید آب خنک از جمله مزیت های این دستگاه می باشد. موتور کمپرسور بسیار قوی در این آبسرد کن استفاده شده که باعث افازیش قدرت آن میشود همچنین دارای بدنه محکم از جنس استیل می باشد که در برار سرما و گرما بسیار مقاوم می باشد. معمولا از این مدل در مکانهای بسیار شلوغ مانند ورزشگاهها، بازار، امکان گردشگری پر بازدید و… استفاده می شود.

آبسردکن ها از لحاظ نحوه اتصال و دسترسی به آب به دو دسته تقسیم می شوند:

آبسردکن های اتصال مستقیم

در این مدل برای تامین آب خنک خروجی آبسردکن، مستقیم از لوله کشی آب استفاده می شود. معمولا این مدل آب سرد کن ها حجم زیاد خروجی آب داشته و در مکان شلوغ و پر رفت و آمد استفاده می شود. از مزیت آن می توان به عدم نیاز به تعویض یا خریداری بطری آب اشاره کرد. مشکل این مدل از دستگاهها این است که به هنگام قطع آب امکان استفاده از آن وجود ندارد.

آبسردکن های منبع دار

در این مدل ورودی آب از طریق منبع یا بطری آب متصل می شود و پس از خالی شدن منبع باید آن را تعویض یا پر نماییم. مزیت این دستگاه این است که هنگام قطع آب هم میتوانیم از آب خنک استفاده کنیم. شاید بتوان عیب این مدل را هزینه بالای خرید منبع آب دانست.

انواع آبسردکن

نکات مهم و کاربردی نگهداری آبسرد کن

در صورتی که میخواهید عمر دستگاه آبسردکن شما افزاش پیدا کند و سالهای زیادی برای شما کار کند بهتر است نکات زیر را برای افزایش عمر آبسردکن خود رعایت کنید

 • بهتر است دوشاخ دستگاه را به صورت جداگانه به پریز وصل کنید.
 • در آبسردگن های دومنظوره هروقت  که نیاز به آب جوش دارید قمست آب جوش را روشن کنید و در باقی زمان ها بهتر است این قسمت خاموش باشد زیرا المنت داخل دستگاه هنگام روشن بودن باعث رسوب گرفتن مخزن و در نهایت سوختن المنت می شود. ضمن اینکه روشن بودن المنت برق زیادی مصرف می کند.
 • آب دستگاه را هردو ماه یکبار خالی کنید تا بو و طعم نامطبوعی نگیرد.
 • فیلتر دستگاه را حتما بشویید در بعضی از دستگاهها فیلتر قابل شستشو نیست و باید تعویض گردد که باید آن را عوض کنید.
 • از شستن دستگاه با مواد شیمییایی جدا خودداری کنید.
 • پس از نصب یا تعمیر شیر آب داغ را بچرخانید تا هوای آن خارج شده و سپس آب خارج شود.
 • دستگاه آبسردکن خود را 10 سانتیمتر از دیوار فاصله دهید.

افراد متخصص تعمیرکار آبسردکن با فنی کارا

فنی کارا با ثبت آگهی افراد تعمیرکار آبسردکن حرفه ای آماده خدمت رسانی به شما مشتریان گرامی می باشد. شما میتوانید در هر منطقه ای از تهران و یا هر شهر دیگر که هستید از طریق وب سایت فنی کارا تکنسین های حرفه ای تعمیرکار آبسردکن را انتخاب نمایید تا در سریعترین زمان درمحل حاضر شده و مشکل شمار را برطرف نماییند.

خدماتی که افراد سرویس کارو تعمیرکار آبسردکن در فنی کارا ارائه می دهند عبارتند از:

 • استفاده از افراد متخصصی و حرفه ای تعمیر و سرویس آبسردکن
 • استفاده از وسایل فابریک و اورجینال
 • تعمیرات ترموستات آبسردکن
 • تعمیر آبسردکن در محل
 • تعمیر آبسردکن در غرب تهران و یا سایر مناطق تهران
 • تعمیر آب سردکن اداری
 • تعمیر وسرویس موتور آبسرد کن
 • تعمیر تخصصی برد آبسردکن
 • تعویض شیر آب سرد وگرم
 • تعویض شیلنگهای ورودی و خروجی آبسردکن
 • جرم گیری مخزن های آب سرد و آب گرم
 • رفع بوی نامطبوع آبسردکن
 • تعمیر آبسردکن افترون، ایستکول، مجیک، نوبل، زاگرس، گاسونیک، آلونی،بیمر، روبن، هیوندای، و…

تعمیرات آبسردکن غرب تهران

نکات مهم هنگام خرید آبسردکن

در ادامه به چند نکته کلیدی که باید هنگام خرید آبسردکن به آن توجه داشت را بیان میکنیم:

مقدار آب مصرفی خود را در نظر بگیرید و با توجه به آن دستگاه آبسردکن خود را انتخاب کنید که کارایی لازم برای مصرف شما داشته باشد. همچنین به کیفیت پدالهای خروجی آب دقت داشته باشید تا از کیفیت خوبی برخوردار باشند. در هنگام خرید به کیفیت قطعات دستگاه و خدمات پش از فروش و گارانتی محصول دقت کنید. آبسردکن ها دونوع متصل به آب شهری و مخزن دار می باشند با توجه به آب منطقه ای خود و این که میخواهید به آب شهری متصل باشد یا نه نوع آبسردگن خود را انتخاب کنید. گول آبسردکن ارزان را نخورید و بهتر است با پرداختن کمی هزینه بالاتر جنس خوب و کارآمد تهیه نمایید.

عوامل موثر بر قیمت سرویس و تعمیر آبسردکن

قیمت سرویس یا تعمیر آبسردکن به عوامل مختلفی بستگی دارد همچنین نوع سرویس آبسردکن هم میتواند هزینه ای متفاوت داشته باشد میتوان اینگونه گفت گه عوامل موثر بر قیمت سرویس و تعمیر آبسردکن عبارتند از:

 • نوع آبسردکن که متصل به آب شهری یا مخزن دار باشد.
 • نوع برند آبسردکن در هزینه سرویس یا تعمیر آن متفاوت است.
 • نوع مشکل به وجود آمده در آبسردکن
 • هزینه تعویض قطعات که به صورت جدا از سرویس یا تعمیر محاسبه می شود
 • مدت زمان انجام کار
 • هزینه رفت و آمد

مشکلات رایج در سرویس آبسردکن

مشکل خنک نشدن آب آبسردکن

برطرف کردن گرم بودن آب درون قسمت خنک کننده یکی از مواردی است که در سرویس انجام می شود. دستگاه آبسردکن دارای یک ظرفیت خنک کننده می باشد که بسته به نوع مدل دستگاه متفاوت است پس اگر به طور مداوم استفاده کنیم باید اجازه دهیم تا دستگاه دوباره آب را خنک کند.

خارج نشدن آب از شیر خروجی

اگر آب نمتواند از شیر خارج شود ابتدا مخزن را چک کنید که آب داشته باشد سپس به بررسی شیرها بپردازید احتمالا رسوب کردن شیر زیاد می باشد ابتدا باید به رسوب زدایی شیر پرداخت در صورت برطرف نشدن مشکل شیر را تعویض کنید.

نشتی آب از آبسردکن

پیچ تخلیه آبی در زیر دستگاه آبسردکن وجود دارد که برای تخلیه فوری آب استفاده می شود. امکان این که این پیچ شل یا هرز شود وجود دارد و باید مورد بررسی قرا گیرد همچنین امکان این که نشتی از پدال های خروجی آب باشد وجود دارد که باید مورد بررسی قرار گیرد.

طعم دار بودن آب

علت این مشکل می تواند از ماندن آب بیش از دو ماه در مخزن باشد. همچنین عدم شتشوی مخزن نیز میتواند باعث طعم دار شدن آب شده باشد. مخزن را  با آب داغ شهری بشویید و کاملا خشک نمایید و همچنین رسوبات مخزن را قبل از نصب را به طور کامل تمیر کنید.

 گرم نشدن قسمت گرمایشی

از روشن بودن قسمت آب گرم دستگاه آبسردکن مطمئن باشید معمولا دکمه ای در پشت دستگاه برای این کار وجود دارد. قسمت آب گرم هم مانند آب سرد مدتی را برای بازیابی مجدد آب احتیاج دارد. اگر مشکل شما برطرف نشد حتما با یک تعمیرکار آبسردکن تماس بگیرید.

تعمیر آبسردکن اداری

انواع برندهای معروف آبسردکن

هنکام خرید آبسردکن باید به نکات مختلفی توجه کنیم یکی از این نکات نوع برند دستگاه می باشد. برندهای مختلفی این دستگاه را تولید کرده اند که شما میتوانید با تحقیق درباره این برندها با مزایا و معایب هر کدام آشنا شوید ما در این جا سعی کرده ایم که برندهای معروف آبسردکن را به شما معرفی کنیم تا هنگام خرید به نام آن دقت داشته باشد.

انواع برندهای معروف آبسردکن عبارتند از: آبسردکن ایستکول، آبسردکن هیوندای، آبسردکن ساپر، آبسردکن مجیک، آبسردکن آلونی، آبسردکن میدیا، آبسردکن گاسونیک (گوسونیک)، آبسردکن نیکایی، آبسردکن واترپیا، آبسردکن کووی، آبسردکن فامیلی، آبسردکن روبین، آبسردکن یوروپ، آبسردکن نوبل، آبسردکن بیم، آبسردکن افترون، آبسردکن استیل، آبسردکن چند شیره، آبسردکن اداری

دسته بندی شده در: تهران, تعمیر آبسردکن, خدمات فنی

ارسال نظر