ارسال آگهی

خدمات لوله بازکنی و چاه بازکنی فوری و شبانه روزی

شما میتوانید انواع خدمات لوله بازکنی و رفع گرفتگی لوله را از طریق همین سایت درخواست دهید همچنین خدمات چاه بازکنی و در آوردن اشیاء از چاه نیز توسط افراد لوله بازکن انجام می شود.

شماره لوله بازکنی و چاه بازکنی در شهرهای مختلف

برای دریافت خدمات لوله بازکنی در شهرهای مختلف روی دکمه مربوط به هر شهر کلیک کنید. و لیست افراد لوله بازکن در هر شهر را در سایت خدمات فنی ما ببینید.

لوله بازکنی تهران
لوله بازکنی مشهد
لوله بازکنی کرج
لوله بازکنی اصفهان
لوله بازکنی قم

در این نوشته کامل ترین و جامع ترین اطلاعات مربوط به لوله بازکنی، شماره افراد لوله بازکنی، اتحادیه لوله بازکنی، روشهای باز کردن لوله و چاه بازکنی سایر اطلاعات مربوط به رفع گرفتگی لوله آورده شده است امید است مورد استفاده شما قرار گیرد.

شماره افراد لوله بازکن

خدمات لوله بازکنی

اگر نیاز به انجام خدمات لوله بازکنی دارید میتوانید از طریق سایت فنی کارا یا اطلاعات افراد لوله بازکن در ابتدای همین صفحه متخصص مورد نیاز خود را انتخاب و درخواست دهید. کلیه خدمات لوله بازکنی فوری شبانه روزی و بدون تعطیلی انجام می شود شما میتوانید از طریق ثبت درخواست در فنی کارا، فنی کار مورد نظر را انتخاب نماید. لیست شماره لوله بازکنی ها در صفحات هر شهر وجود دارد.

 • خدمات لوله باز کنی فوری و شبانه روزی بدون تعطیلی
 • رفع گرفتگی لوله های سرویس بهداشتی و آشپزخانه
 • باز کردن چاه و کفشور
 • رفع گرفتگی توالت فرنگی
 • در آوردن جسم از چاه
 • رسوب زدایی لوله وشیرآلات حمام و سرویس بهداشتی
 • شماره چاه بازکن ماهر

 قیمت لوله بازکنی

عوامل مختلفی بر هزینه لوله بازکنی بستگی دارد و نمیتوان قیمت دقیقی برای آن در نظر گرفت اما میتوان عواملی که در قیمت لوله بازکنی با فنر یا دستگاه دیگر تاثیر گذار است را بیان کرد که در ادامه به آن می پردازیم :

 • میران گرفتگی لوله: بسته به اینکه چه میزان گرفتگی لوله وجود دارد هزینه چاه بازکنی آن متفاوت خواهد بود.
 • دستگاه و تجهیزات لوله بازکنی: گرفتگی لوله ممکن است با یک محلول ساده شیمیایی برطرف شود که هزینه پایین دارد اما در برخی مواقع از ابزارهای متفاوت در رفع گرفتگی لوله استفاده می شود که هزینه بیشتری را در بر خواهد داشت.
 • نوع گرفتگی لوله یا چاه: نوع گرفتگی لوله بر قیمت لوله بازکنی موثر است اگر گرفتگی با اجسام سخت باشد هزینه آن متفاوت است.
 • مشخص نبودن محل و علت گرفتگی لوله: اگر علت گرفتگی لوله مشخص نباشد که با اجسام سخت گرفتگی انجام شده یا یک گرفتگی معمولی می باشد امکان این که هزینه برای علت گرفتگی لوله دریافت شد وجود دارد.
 • لوله بازکنی با خرابی یا بدون خرابی: گرفتگی لوله که سطحی باشد و بدون خرابی انجام شود هزینه متفاوتی نسبت به رفع گرفتگی با خرابی دارد معمولا در باز کردن با خرابی هزینه تعمیر خرابی جدا حساب می شود.
 • استفاده از محلول شیمیایی: در بعضی از موافع بسته به نوع گرفتگی لوله بازکن از محلول شیمیایی استفاده میکند که هزینه لوله بازکني و چاه باز کنی متفاوت خواهد بود.
 • هزینه رفت و آمد: البته در سایت ما لوله بازکنی سیار وجود دارد که نزدیک منطقه شماست و همین باعث کم شدن هزینه رفت و آمد می شود.
 • مدت زمان انجام کار برای باز کردن چاه 
 • و…

خدمات لوله بازکنی

اتحادیه لوله بازکنی

تمامی خدماتی که برای رفاه و آسایش مردم انجام می شوند، زیر مجموعه اتحادیه های مختلف هستند. وظیفه اتحادیه ها نظارت بر عملکرد ها و قیمت ها و… می باشد. ضمن اینکه مشتریان در صورتی که از عملکرد اشخاص یا دفاتر ناراضی باشند می توانند به اتحادیه های مربوطه مراجعه نموده و ثبت شکایت انجام دهند. اتحادیه لوله بازکنی نیز در تمام شهرها وجود دارد که با یک جستجوی ساده در اینترنت می توانید شماره تلفن و آدرس آن را پیدا کنید. آگاه شدن از نرخ اتحادیه لوله بازکنی با یک تماس انجام می پذیرد.

لوله بازکنی با دستگاه تراکم هوا

برای رفع گرفتگی لوله هایی که در شبکه فاضلاب از جنس فولادی، چدنی، پیلی، مری، پلی اتیلن و … هستند و یا گرفتگی های ناشی از وجود یک شئ خارجی مثل نایلون یا پارچه معمولا از دستگاه فنر لوله بازکنی با تراکم هوا استفاده می شود. این دستگاه از یک فنر منعطف و بلند از جنس فولاد تشکیل شده که در سر دیگر آن قلابی است  که با نیروی محرکه منجر به چرخیدن فنر درون لوله شده و گرفتگی را برطرف می کند.

دستگاه تراکم هوا یکی از دستگاه های مخصوص رفع گرفتگی لوله است که با آن به راحتی می توان گرفتگی لوله را رفع کرد. برای استفاده از این دستگاه حتما باید از دقت کافی برخوردار بود زیرا همزمان با فشار هوا ممکن است موادی که از چاه خارج می شوند خطر آفرین باشند.

نحوه کار با دستگاه لوله بازکنی (تراکم هوا)

در ابتدای کار بهتر است حتما از دستکش مخصوص استفاده کنید تا به دستانتان آسیب نرسد. به آرامی فنر را تا جایی که مطمئن شدید به محل گرفتگی رسیده است وارد کنید و دقت داشته باشید که محل گرفتگی لوله با زانو یا اتصالات لوله اشتباه گرفته نشود. سپس با استفاده از فشار بیشتر فنر را چرخانده و هل دهید تا با استفاده از نیروی چرخشی و ارتجاعی فنر کلیه مواد اضافی و زاید در بین لایه های فنر گیر کرده و یا درون لوله جابجا شوند، این امر موجب باز شدن لوله خواهد شد.

ویژگی های دستگاه لوله بازکنی تراکم هوا

 • کوچک و قابل حمل بودن دستگاه فنر لوله بازکني
 • قابل استفاده با برق شهری
 • استفاده در تمامی مکان ها
 • داشتن محفظه جمع آوری فنر
 • رفع گرفتگی های شدید
 • داشتن سر فنرهای متنوع
 • بالا بودن سرعت باز کردن لوله در این روش
 • استفاده برای انواع گرفتگی های توالت، حمام، توالت فرنگی
 • تنظیم فشار جهت لوله بازکنی
 • لوله بازکنی فوری

معایب استفاده از دستگاه لوله بازکنی تراکم هوا

 • استفاده از دستگاه تراکم هوا معایبی دارد که از جمله این معایب می توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • هزینه بیشتر نسبت به فنر لوله بازکنی
 • نیاز به تخصص برای کار با این دستگاه می باشد
 • برای بازدهی بالاتر باید نزدیک سیفون بوده و راه های خروجی هوا گرفته شود.
 • قادر جرم گیری فاضلاب نیست
 • امکان از هم گسیختگی اتصالات لوله کشی فاضلاب می شود
 • قابل استفاده برای همه مکان ها نمی باشد.

برای کار کردن با دستگاه فنر لوله بازکنی حتما باید در نظر داشت که استفاده از این دستگاه همراه با صدای وزوز بوده و فنر با انجام حرکات چرخشی و روبه جلو گرفتگی لوله را برطرف کرده و لوله را باز می کند. برای اطمینان از باز شدن لوله به طور کامل در فرآیند فنرزنی، می توانید آب را با فشار زیادی باز کنید، اگر آب سریعا تخلیه شد عملیات لوله بازکنی به صورت کامل انجام شده است، در غیر اینصورت فنرزنی را مجددا تکرار نمایید.

لوله بازکنی تراکم هوا

پرکاربرد ترین سوالات متداول لوله بازکنی

🏍 چقدر طول میکشه که نزدیکترین لوله بازکن به محل برسه؟

✅ معمولا بین ۲۰ دقیقه تا ۳۰ دقیقه میرسیم.

💲 قیمت لوله بازکنی چند در میاد؟

✅ قیمت، بعد از بازدید از محل (بازدید رایگانه) و بر اساس این موارد، تعیین میشه: ابزار مورد نیاز (فنر، پمپ تراکم هوا و …)، نوع و طول فنر مورد نیاز، نوع گرفتگی، زمان لازم برای رفع گرفتگی و سختی آن و …

⏲ ساعات کار لوله بازکن های شما چطوره؟

✅ خدمات لوله بازکنی ما به صورت فوری و شبانه روزی و بدون تعطیلی انجام میشه.

🛠 خدمات لوله بازکنی در فنی کارا تضمین دارن؟

✅ بله، به این صورت که اجرت کار، فقط بعد از تموم شدن کار و باز شدن گرفتگی لوله پرداخت میشه.

😷 موقع لوله بازکنی، برای پیشگیری از کرونا، چیکار باید کرد؟

✅ همه لوله بازکن ها موظف هستن قبل و بعد از لوله بازکنی، خودشون و وسایلشون رو ضدعفونی کنن.

علائم و علت گرفتگی لوله

در صورت بروز مشکل گرفتگی لوله با چاه منزل شما می توانید از طریق تماس با متخصصان و کارشناسان سایت فنی کارا علت بوجود آمدن این امر را بررسی و رفع کنید. تا زمانی که علت گرفتگی لوله و چاه مشخص نباشد نمی توان این مشکل را بطور کامل برطرف کرد و بعد از مدتی، ممکن است لوله و چاه دچار گرفتگی شود.

علت گرفتگی لوله در آشپزخانه به طور رایج، ریختن باقی مانده مواد غذایی و چربی ها داخل چاه می باشد. حتی شستن ظروف چرب با آب سرد نیز می تواند باعث گرفتگی لوله شود. زیرا چربی ها در دمای پایین به صورت نیمه جامد تبدیل شده و می توانند در دیواره لوله رسوب کنند. تکرار این عمل می تواند طی مدتی، گرفتگی لوله را به همراه داشته باشد. برای پیشگیری از وقوع این مشکل می توانید از توری یا سبدهای مخصوص برای خالی کردن پسماند مواد غذایی استفاده کنید.

علت گرفتگی چاه توالت نیز به صورت رایج، افتادن اجسام داخل آن می باشد. گزارش افتادن دستمال توالت، تلفن همراه و سایر اجسام به داخل چاه تا کنون بسیار زیاد بوده است. جالب است بدانید ریختن مو داخل چاه می تواند به مرور زمان باعث گرفتگی لوله شود. زیرا به هم گره خورده و باعث تجمع رسوبات می شوند. برای پیشگیری از بروز این مشکلات می توانید از چاه بست برای ورودی چاه توالت استفاده کنید.

در صورتی که گرفتگی لوله ها سطحی و ساده باشد می توان از ابزارهای مخلتفی مانند تلمبه دستی و فنر لوله بازکنی دستی برای برطرف کردن آن ها استفاده نمود. محلول لوله بازکنی یا اسید لوله بازکنی نیز یکی از ابزارهایی است که توسط خانم های خانه دار استفاده می شود، اما باید به این نکته توجه کرد که استفاده از مواد و محلول های چاه بازکن به علت وجود اسیدهای بسیار قوی، موجب سوراخ شدن لوله ها می شود و در صورت تماس با چشم و یا بدن باعث بوجود آمدن زخم های خطرناکی در بدن و یا حتی از بین رفتن بینایی می گردد. پس باید در زمان استفاده از آن نکات ایمنی را رعایت کنید. زیرا در غیر این صورت می تواند صدمات جبران ناپذیری برای خود شما و لوله های منزلتان داشته باشد. در صورتی که نیاز به استفاده از محلول لوله بازکنی دارید، بهتر است حتما آموزش استفاده از آن را فرا گیرید.

اگر  تخصصی در لوله باز کنی ندارید حتما از افراد متخصص در امر لوله بازکنی استفاده کنید، زیرا هر اقدام اشتباه توسط افراد غیر ماهر موجب هل دادن و حرکت شئ در عمق لوله می شود که در این صورت مجبور هستید که برای بازکردن آن کنده کاری و لوله کشی مجدد انجام دهید.

دسته بندی شده در: لوله بازکنی, خدمات فنی

ارسال نظر