ارسال آگهی

۷ اشتباه رایج و مهم در استفاده از ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی یکی از ماشین های پرکابرد و ضروری در دنیای امروزی می باشد. طرز استفاده از ماشین لباسشویی نکات زیادی را در پی دارد چرا که با رعایت این نکات متوجه خواهید شد که چقدر بازدهی و کیفیت لباسشویی شما در دراز مدت بالا رفته و عمر زیادی دارد.

یکی از ساده ترین نکاتی که کمتر به آن توجه می شود استفاده از ظرفیت لباسشویی میباشد. چرا که افراد سعی دارند تمامی لباس های چرک خود را به یکباره در داخل ماشین لباسشویی قرار دهند که این امر فشار زیادی را به دستگاه وارد می کند. همچنین یکی دیگر از رفتارهای غیر اصولی با ماشین این است که زمان شستشو در آن نادیده گرفته می شود. علاوه بر این نکات، موارد دیگری نیز وجود دارد که در فهرست زیر به آنها اشاره شده است.

  1. استفاده زیاد از مواد شوینده
  2. شستشوی بیش از حد لباس ها
  3. پر شدن بیش از حد خشک کن
  4. شستشوی لباس های ظریف و گران بها
  5. شستشوی لباس های زیر با لباسشویی
  6. توجه نکردن به برچسب لباس ها، لباس های زیپ دار، لباس های زمستانی، روتختی و ملافه ها
  7. نشستن ماشین لباسشویی

بیشتر افراد تصور می کنند چون ماشین لباسشویی خود عمل شستشو را انجام می دهد دیگر نیازی به تمیز کردن آن نمی باشد. اما این تصور غلطی می باشد زیرا استفاده غیر اصولی از لباسشویی باعث می شود که فضا برای تولید و تکثیر قارچ ها و میکروب ها فراهم شود که این می تواند به سلامت و پوست انسان آسیب برساند.

شما می توانید در سایت فنی کارا علاوه بر اینکه خدمات زیادی را مشاهده کنید مطالب مفید دیگری در زمینه لباسشویی بیابید که خواندن این مطالب هیچ چگونه ضرری ندارد و فقط باعث افزایش دانش و مهارت و اطلاعات شما می شود.

پس از ورود به سایت و انتخاب شهر و منطقه و نوع خدمات متوجه خواهید شد که خدمات این سایت در شهرهای دیگری نیز وجود دارد. تعمیرات ماشین لباسشویی در مشهد، کرج، اصفهان و دیگر شهرها جز خدماتی می باشد که روزانه مشتریان زیادی به آن مراجعه می کنند.

اشتباهات رایج در استفاده از لباسشویی

1- استفاده زیاد از مواد شوینده

اولین اشتباهی که در هنگام استفاده از ماشین لباسشویی رخ می دهد این است که به محض قرار دادن لباس ها در داخل لباسشویی مقدار زیادی مواد شوینده نیز در داخل آن زیخته می شود که همبن عملکرد لباسشویی را مختل کرده و باعث می شود جرم اضافی حاصل از مواد شوینده روی لباس ها باقی بماند و ظاهر زشتی به لباس ها بدهد.

مواد شوینده های جدید دارای مکانیزم  قوی و کارآمدی هستند که عملا نیازی به استفاده بیش از حد از آنها نمی باشد. همچنین استفاده کمتر از مواد شوینده هزینه کمتری را نیز در پی دارد.

2- شستشوی بیش از حد لباس ها

گاهی زیاد شستن لباس ها با اینکه شاید فقط یکبار استفاده شده است و آن چنان کثیفی هم ندارد و فقط برای اینکه ماشین لباسشویی پر شود، آنها را درون ماشین لباسشویی قرار می دهند که این کار مصرف برق را بالا می برد و از عمر مفید ماشین لباسشویی کم می کند. دقت شود که لباس های زیر، جوراب، لباسهای بچه گانه باید به طور مرتب شسته شوند به این دلیل که این لباس ها تماس مستقیم با بدن دارند و همواره باید تمیز باشند.

3- پر شدن بیش از حد خشک کن

بهتر است بدانید که خشک کن لباسشویی با استفاده از جریان هوا لباس ها را خشک میکند. پس اگر خشک کن بیش از حد پر شود جریان هوا به خوبی صورت نمی گیرد و در نتیجه رطوبت لباس ها به خوبی گرفته نمی شود. نتیجه این کار باعث می شود که چندین باز از خشک کن استفاده شود.

چنانچه متوجه شدید که خشک کن لباسشویی به درستی کار نمی کند ابتدا با رعایت نکات گفته شده در انواع خشک کن ماشین لباسشویی و نحوه رفع مشکلات فنی نسبت به رفع مشکل پیش آمده اقدام شود و اگر به تنهایی نمی توانید مشکلات لباسشویی را برطرف نمائید بهتر است به کمک یک تعمیرکار لباسشویی در تهران که نام و مشخصات این فنی کار سیار را می توانید در سایت www.fanikara.com دریافت کنید و پس از برقراری ارتباط تعمیرکار در اسرع وقت به کمک شما می آید.

4- شستشوی لباس های ظریف و گران بها

از اینکه لباسشویی وسیله ای پر کابرد است و راحتی زیادی را برای امر شستشوی البسه به وجود آورده است شکی وجود ندارد، اما شستن لباس های تزئینی (مجلسی) یا لباس های گران بها با لباسشویی توصیه نمی شود زیرا به بافت لباس آسیب زیادی وارد می کند.

چنانچه نیاز شدید به شستن این گونه لباس ها با لباسشویی وجود دارد بهتر است قبل از شستشو آنها را درون یک کیسه قرار داده و پس از بستن آن، درون لباسشویی قرار داده شود. اما تا حد امکان نیز از این گونه شستن خودداری شود و بهتر است که با دست شسته شوند چون تسلط بیشتری به این گونه لباس ها وجود دارد.

شستن لباس های گران با لباسشویی

5- شستشوی لباس های زیر با لباسشویی

لباس های زیر یکی از منابع اصلی انتشار میکروب در یک فضای بسته هستند. برای شستشوی این لباس ها بهتر است با دیگر لباس ها درون یک محفظه قرار نگیرند و کاملا به صورت جداگانه شسته شوند. لباس ها زیر کاملا باید با آب داغ شسته شوند و برای خشک کردن آنها نیز از نور مستقیم آفتاب استفاده شود.

بعد از شستشوی لباس های زیر با محلول سرکه و جوش شیرین دیگ ماشین لباسشویی شسته شود. (دقت شود در هنگام شستشوی دیگ لباسشویی، هیچ گونه لباسی در آن وجود نداشته باشد).

6- توجه نکردن به برچسب لباس ها، لباس های زیپ دار، روتختی و ملافه ها

برای مثال روی برچسب برخی از لباس ها Dry-clean  نوشته شده است که نشان دهنده این است این گونه لباس ها دارای الیافی مثل کتان و ابریشم هستند و شستشوی آنها حتما باید با دست انجام شود و بدون نیاز به اتوکشی در هوای آزاد خشک شوند.

باز بودن زیپ لباس ها و دندانه های زیپ به بافت دیگر لباس ها آسیب می رساند همچنین زنگ زدن زیپ باعث به جا ماندن لکه ای روی لباس ها می شود که غیر قابل پاک شدن می باشند. پس دقت شود زیپ لباس ها بسته باشد.

بیشتر افراد برای حفظ رنگ و یا دیرتر کهنه شدن ملافه ها، رو بالشتی ها و رو تختی ها آنها را با آب ولرم و روی دور کند لباسشویی می شویند. اما این کاری اشتباه می باشد چون در این قسمت گردو غبار زیادی باقی می ماند. بنابراین بهتر است هفته ای دوبار کلیه لوازم خواب با آب کاملا داغ و با دور تند ماشین لباسشویی شسته شوند.

7- نشستن ماشین لباسشویی

شستن ماشین لباسشویی به طور مرتب یکی از عوامل مهمی می باشد که به تمیز ماندن آن و بوی نامطبوع نگرفتن آن کمک زیادی می کند. در برخی مواقع به دلیل اینکه آب کثیف حاصل از شستن لباس ها در بعضی جاهای لباسشویی باقی می ماند مانند واشر دور درب لباسشویی، یا باقی مانده مواد شوینده،  یا به دلیل باز نگذاشتن درب لباسشویی برای خشک شدن فضای داخل آن ممکن است درون لباسشویی کپک بزند یا محیطی برای تکثیر باکتری و میکروب ها باشد که بوی ناخوشایندی نیز از آن منتشر می شود. شستشوی ماشین لباسشویی یکی از مطالب مفید و موثر در سایت فنی کارا می باشد که توصیه می شود حتما خوانده شود چون می تواند به تمیز ماندن همیشگی لباسشویی شما کمک بزرگی به شما کند.

دسته بندی شده در: تعمیر ماشین لباسشویی, مجله

ارسال نظر