ارسال آگهی

آموزش نحوه صحیح شستشوی کندانسور کولر گازی

در این مطلب به روش شستشوی صحیح کندانسور کولرگازی اشاره می کنیم و همچنین نکات زیر را بیان خواهیم کرد

شستشوی کندانسور کولر گازی در بالا بردن بازده کولر، میزان سرمادهی و کاهش هزینه های برق تاثیر به سزایی خواهد داشت که در این مطلب به روش شستشوی صحیح کندانسور اشاره می کنیم. قبل از شستشو باید نکات ایمنی از جمله قطع کردن جریان برق و… را رعایت کنید تا در هنگام شستشوی کندانسور کولر گازی دچار حادثه نشوید.نحوه صحیح شستشوی کندانسور کولر گازیقبل از شستشوی کندانسور کولر گازی حتما از قطع بودن جریان برق اطمینان حاصل نمایید. سپس به روش ذیل اقدام به شستشوی کندانسور کولر گازی خود نمایید، البته اگر از اقدامات ایمنی و قطعات کولر گازی هیچ گونه سر رشته ای ندارید و در تهران سکونت دارید می توانید این کار را به یک سرویسکار کولر گازی تهران بسپارید تا از بروز حوادث نا خواسته جلوگیری کرده باشید.

نحوه صحیح شستشوی کندانسور کولر گازی

برای شستشوی کندانسور کولر گازی می توانید از یک کارواش خانگی استفاده کنید و بخش های پشتی و کناره های کنداسور یا همان پنل خارجی کندانسور را کاملا تمییز نمایید. اگر کارواش خانگی ندارید می توانید از یک شیلنگ با آب پر فشار استفاده کنید و کندانسور را شستشو دهید تا هیچ اثری از کثیفی بر روی آن باقی نماند.

قبل از شستشو درب بالایی کندانسور را باز کرده و تمام فین (کویل) را شستشو دهید، اگر توسط کارواش اقدام به شستشوی کندانسور کولر گازی خود کرده اید حتما توجه داشته باشید که آب را به صورت اریب و با فشار به سمت فین های دستگاه بگیرید چراکه اگر این فین ها روی هم قرار بگیرند یا خم بشوند، آسیب بزرگی به کولر گازی خود وارد کرده اید. پس در انجام این کار نهایت دقت را داشته باشید.نحوه صحیح شستشوی فین کندانسور کولر گازی

بعد از شستشو کویل، اقدام به تمیز کردن جعبه برق کنار آن نماید و تمام خاک ها و آلودگی ها را از روی آن پاک کنید و تمام پیچ های آن را با پیچ گوشتی سفت نمایید این کار را همه سرویسکاران و یک تعمیرکار کولر گازی تهران دارای تخصص همیشه انجام می دهند چرا که سفت نبودن همین پیچ ها سبب باز شدن سیم ها شده و با خراج شدن سیم از جای خود کولر گازی حتما دچار آسیب خواهد شد.

در هنگام شستشوی کندانسور کولر گازی نگران موتور فن بیرونی نباشید چراکه کاملا عایق می باشد و دچار مشکل نخواهید شد. شستشو را تا زمانی ادامه دهید که کندانسور عاری از هرگونه آلودگی شده باشد. سپس درب کندانسور را به حالت اول بسته و پیچ های آن را محکم کنید، محکم بودن این پیچ ها سبب می شود تا هنگام روشن بودن کولر گازی هیچ گونه صدای اضافی از کولر تولید نشود.(جهت تمیز کردن فیلتر کولرگازی مطلب نحوه تمیز کردن فیلتر کولر گازی رامطالعه نمایید)

شستشوی کندانسور کولرگازی

 بعد از شستشوی کندانسور کولر گازی چه زمانی می توان کولر را روشن کرد؟

بعد از اتمام شستشو بهتر است تا یک الی دو ساعت کولر را روشن نکنید بعد از گذشت این زمان می توانید کولر را روشن نمایید و از سرمای رضایت بخش آن لذت ببرید. با این اقدامات نه چندان سخت و سرویس اسپیلت توانسته اید علاوه بر داشتن سرمایشی مطلوب، در هزینه های برق و تعمیرات کولر خود صرفه جویی قابل توجهی کرده باشید.

دسته بندی شده در: سرویس کولر, تعمیر کولر, سرویس کولر گازی, تعمیر کولر گازی, مجله

ارسال نظر

  • هنوز هیچ مطلب محبوبی وجود ندارد.
Scroll Up