ارسال آگهی

دلیل گرم نشدن آب لباسشویی | دمای مناسب آب برای شستن لباس ها

تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که گرم نشدن آب لباسشویی چه تاثیری بر روی شستن لباس ها دارد!؟ آیا لباس ها بعد از شستشو بیشترین درصد تمیزی را دارند؟ آبا می دانید دمای مناسب آب برای شستن لباس ها در جنس ها و پارچه های مختلف چند درجه باید باشد؟!

شما در حال حاضر در قسمت مجله سایت فنی کارا حضور دارید و تیم Fanikara دلیل گرم نشدن آب لباسشویی را توضیح خواهند داد پس تا انتهای مطلب با فنی کارا همراه باشید.

فهرست راهنمای علت گرم نکردن آب ماشین لباسشویی عبارتند از:

طبیعتا تمامی وسایلی که در هر منزلی وجود دارند مختص کاری می باشند و نبود هر یک از آنها ممکن است شرایط عادی را سخت تر کند. ماشین لباسشویی نیز از آن دسته وسایلی می باشد که وجود آن امروزه بسیار پر رنگ و کاربردی می باشد.

از آنجائیکه با استفاده از لباسشویی می توان چیزهای مختلفی را شستشو داد نیاز افراد به این وسیله هر روز شدت پیدا می کند.

گرم نبودن آب در ماشین لباسشویی

دلایل گرم نشدن آب ماشین لباسشویی

معمولا برخی افراد به تصور اشتباه به علت گرم نشدن آب ماشین لباسشویی می پردازند و آن این است که با لمس کردن شیشه ماشین لباسشویی به این موضوع اطمینان پیدا می کنند که آب ماشین لباسشویی گرم نیست.

اولین دلیل این موضوع این است که لباسشویی در حین شستن لباس ها آب را گرم می کند و دارای دمای نسبی می باشد تا به الیاف لباس ها آسیبی وارد نشود.

دومین دلیل برای اینکه ثابت شود لمس کردن شیشه لباسشویی کاری اشتباه است این است که درب های ماشین لباسشویی یک عایق پلاستیکی بیرونی دارند و ممکن است به سختی حس شود که آب ماشین لباسشویی گرم است یا نه؟!

فنی کارا با این مطلب در اخیتار شماست تا بدانید که چه قطعاتی باعث می شوند روند گرم نشدن آب لباسشویی اتفاق بیفتد؟

دلیل نبود آب گرم در لباسشویی

بررسی کردن هیدروستات لباسشویی

نقش اصلی هیدرواستات در لباسشویی تنظیم کردن آب مخزن است و در زمانی که آب به سقفی که از قبل تعیین شده است می رسد، آبگیری ماشین متوقف می شود.

قطعه هیدرواستات از ساختمانی مانند یک کلید ساخته شده است. در اصل هیدروستات دارای 3 کنتاکت است که یکی از آنها مشترک و دیگری غیر مشترک می باشد.

به طور مدوام یکی از کنتاکت های غیر مشترک در حالت عادی یا در زمانی که هیدروستات فعال می شود به کنتاکت مشترک متصل می شود.

هیدرواستات لباسشویی از بخش هایی که در زیر به آنها اشاره می شود تشکیل شده است:

  • قاب یا بدنه مخصوص
  • پرده دیافراگم (صفحه پلاستیکی)
  • فیش های اتصال جریان برق
  • پلاتینهای قطع و وصل داخلی
  • لوله ورودی هوا
  • فنرهای درون دستگاه

بهتر است بدانید هیدرواستات قابلیت تنظیم شدن دارد ولی برخی تنظیمات اولیه آن در شرکت سازنده اعمال شده است که بر اساس قوانین خاص و شرایط هر منطقه می باشد. پس توصیه می شود که تنظیمات اولیه آن را دستکاری نکرده تا مشکلی در آن به وجود نیاید.

هیدرواستات ماشین لباسشویی

چرا ماشین لباسشویی آب را گرم نمی کند؟ 

این یکی از سوالاتی می باشد که روزانه افراد زیادی از تیم فنی کار یا همان تعمیرکار لباسشویی می پرسند و قطعا باید بدانید که حل کردن این مشکل به تنهایی از پس افراد عادی بر نمی آید و باید حتما یک فرد متخصص بر روی این موضوع نظارت داشته باشد.

فنی کارا با هدف انتخاب نزدیکترین تعمیرکار لباسشویی به شما کمک می کند تا هر چه زودتر دلیل گرم نشدن آب ماشین لباسشویی پیدا شده و مشکل برطرف شود.

مشکلات متعدد دیگری مانند: روشن نشدن لباسشویی، تمیز نشستن لباس ها در لباسشویی، خشک نکردن کامل ماشین لباسشویی و… در لباسشویی به وجود می آید و مواردی هستند که مشتریان زیادی در مورد آنها صحبت می کنند.

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که بعد از مدت ها استفاده متوجه عملکرد نادرست ماشین لباسشویی شدید میتوانید با انتخاب یک تعمیرکار لباسشویی در تهران مشکل خود را سریعا حل کنید.

تعمیرات لباسشویی در تهران با ارائه بهترین خدمات در کمترین زمان توسط فنی کارا به آدرس www.FaniKara.com قابل دریافت است.

خراب شدن تایمر لباسشویی

یکی از دلایل گرم نشدن آب ماشین لباسشویی احتمال دارد خرابی تایمر ماشین لباسشویی باشد. تایمر لباسشویی به صورت پلاستیکی ساخته می شود که یک عدد شفت به آن متصل شده است.

ارتباط مستقیمی که بین شفت، موتور و تایمر ماشین لباسشویی وجود دارد باعث می شود که تمامی دستورات شستشو اجرا شوند.

در اصل تایمر لباسشویی برای انواع مختلف برنامه های شستشو نسبت به هر جنس پارچه تنظیم می شود و شما به راحتی می توانید برای شستن لباس های مختلف با هر جنس و رنگ تایمر لباسشویی را روی برنامه مورد نظر قرار دهید.

در مواقعی که درجه آب گرم ماشین لباسشویی پایین است و شما نیاز دارید تا برخی لباس ها با آب گرم شسته شوند، اما این اتفاق نمی افتد ایراد از تایمر ماشین لباسشویی می باشد.

تایمر لباسشویی

اگر تایمر لباسشویی خراب شده باشد نمی تواند به درستی تنظیمات مربوط به دمای آب را انجام دهد و حتما باید تعویض شود.

تعویض تایمر لباسشویی یکی از کارهای فنی و تخصصی می باشد که تنها افراد دوره دیده و ماهر می توانند انجام دهند. با مشاهده چنین مشکلی حتما از خدمات تعمیر لباسشویی در مشهد، قم، اصفهان، شیراز و دیگر شهرها استفاده کنید چرا که خدمات فنی کارا در بیشتر شهرها قابل دریافت است.

اطمینان از وصل بودن شیلنگ آب گرم در لباسشویی

لباسشویی برای تامین آب مورد نیاز خود برای شستشو باید به آب شهری متصل شود که معمولا لباسشویی را به آب سرد متصل می کنند.

علت گرم نکردن آب در ماشین لباسشویی احتمال می رود همین متصل نبودن شیلنگ آب گرم باشد که باید توسط یک فرد متخصص بررسی شود.

در هنگام نصب ماشین لباسشویی بر سر راه ورودی شیلنگ های آب سرد و آب گرم توری هایی قرار می دهند تا رسوباتی که از لوله ها خارج می شود به داخل ماشین لباسشویی نفوذ نکند که همین مسدود بودن در درجه اول باعث می شود که آبگیری لباسشویی با کندی انجام شود و درجه آب گرم ماشین لباسشویی به سختی افزایش پیدا کند.

محل اتصال شیبنگ آب ورودی در لباسشویی

دمای مناسب برای شستن لباس ها  در لباسشویی

البته که شستن لباس ها با آب خیلی داغ پیشنهاد نمی شود و ممکن است آب داغ الیاف برخی لباس ها را از هم جدا کند و باعث گشاد شدن لباس ها شود و یا اینکه رنگ آنها را از بین ببرد.

اما FaniKara به شما پیشنهاد می کند که مناسب ترین دما برای شستن لباس ها دمای 30 درجه می باشد به این خاطر که این دما کمترین آسیب را به لباس ها وارد کرده و همچنین انرژی کمتری نیز مصرف می شود.

یکی از مزیت های خوبی که دمای 30 درجه برای شستن لباس ها دارد این است که مواد شوینده در این دما به راحتی حل می شوند و توصیه می شود از شوینده هایی که به صورت مایع هستند استفاده شود.

شوینده های مایع برای شستن لباس ها

داغ شدن آب ماشین لباسشویی ممکن است به المنت و برخی از قطعات لباسشویی آسیب وارد کند و عمر دستگاه شما را به شدت کاهش دهد.

بهترین کار این است که لباس ها را به محض کثیف شدن داخل لباسشویی انداخته تا شسته شوند و دیگر نیازی نباشد که از آب خیلی داغ و مواد شوینده زیاد برای آنها استفاده کرد.

چه لباس هایی را می توان با آب سرد شست؟

در این قسمت نکاتی برای شستن لباس با آب سرد برای شما شرح داده می شود و رعایت کردن این نکات می تواند به مصرف انرژی کمک زیادی بکند.

طبق باور غلطی که از گذشته وجود دارد این است که برای شستن لباس های خیلی کثیف و از بین بردن لکه ها باید از آب داغ استفاده کرده است. اما بهتر است بدانید استفاده از آب سرد فقط تثبیت این لکه ها را بیشتر می کند و بعث می شود خیلی دیرتر تمیز شوند و یا حتی آثاری از آنها همیشه بر روی لباس جا بماند.

در لباس های که از الیاف مصنوعی مانند لباس های ورزشی استفاده می کنند بهترین روش برای از بین بردن بوی عرق آنها استفاده از آب سرد است.

به طور کلی قرار دادن لباس ها در آب سرد و شستشوی مجدد آنها نیز با آب سرد باعث می شود رنگ و جنس آنها ثابت بماند و از چروک شدن آنها نیز جلوگیری می کند.

لیبل لباس- راهنمای خوب برای شستن لباس ها

از آب سرد برای لباس های پشمی و بافت نیز نمیتوان استفاده کرد چرا که باعث جمع شدن بافت آنها می شود و برای شستن لباس های کودک نیز پیشنهاد می شود از همان دمای آب 30 درجه استفاده کرد.

توضیه مهمی که در انتهای این مطلب به شما می شود این است که قبل از شستن لباس ها حتما به لیبل هر یک از آنها دقت شود تا اصولی که برای شستن آنها ذکر شده است حتما رعایت شود.

دسته بندی شده در: تعمیر ماشین لباسشویی, مجله

ارسال نظر