ارسال آگهی

چگونه کولر آبی مناسب بخریم؟

خرید کولر آبی مناسب دغدغه ایست که با شروع فصل گرما با آن مواجه هستیم، گرچه فاکتورهایی مثل قیمت و سایز کولر بر انتخاب ما تاثیر بسزایی دارد ولی اگر نکاتی را هنگام خرید در نظر بگیریم می توانیم کولر آبی متناسب با نیازمان و سازگار با شرایط منزلمان داشته باشیم، لذا در ادامه به شرح این فاکتور ها خواهیم پرداخت.

راهنمای خرید کولر آبی

خرید کولر آبی متناسب با نوع نیاز

کولر های آبی موجود در بازار دارای دو نوع سلولوزی و معمولی (پوشالی) می باشد و بهترین زمان خرید آن قبل از شروع فصل گرما می باشد چرا که در فصل گرما و تابستان با افزایش قیمت سیستم های سرمایشی روبرو هستیم. دقت داشته باشید که در هنگام خرید کولر آبی باید به موقیعت جغرافیایی، آفتابگیر بودن یا نبودن منزل، تعداد اتاق ها و خروجی های هوا یا دریچه های کولر و همچنین ضخامت دیوارهای ساختمان باید دقت نمود.

بطور کلی اگر بخواهیم با توجه به مساحت محل زندگی کولری مناسب خریداری کنیم و نیز برای آپارتمان هایی که در بالاترین طبقه آپارتمان قرار دارد و همچنین در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار دارند طبق جدول زیر می توانیم عمل کنیم. دقت داشته باشید در صورتیکه آپارتمان آفتابگیر نباشد می توان میزان 10 درصد از ظرفیت موردنظر کم کرد.

خرید کولر آبی مناسب

بهتر است بدانید نحوه کانال کشی که بصورت صحیح انجام شده باشد و عایق بندی دیوارها و همچنین پنجره ها می تواند در نحوه محاسبه این میزان تاثیر بگذارد اما بطور کلی قبل از خرید کولر آبی حتما از متخصصین در این امر راهنمایی های لازم را بگیرید. با خرید کولر آبی مناسب امکان داشتن هوای مطلوب داخل منزل فراهم می شود و دمای منزل 10 تا 12 درجه خنک تر از بیرون می گردد. برای مناطقی که رطوبت کمتر از 25 درصد دارند خرید کولر آبی بهترین گزینه است و در صورتیکه شرایط ایده آل را فراهم کنیم تا 30 درصد در مصرف انرژی صرفه جویی کرده ایم.

نقش طراحی در خرید کولر آبی

نحوه چیدمان خانه های امروزی به گونه ای ایست که برای هر وسیله ای از قبل جای آن را تعبیه می کنند بنابراین تولیدکنندگان کولرهای آبی نسبت به ارتقاء آنها کوشیده اند تا متناسب با فضاهای مدرن باشد و با اشغال فضای کمتری زیبایی محیط را فراهم سازند. بهتر است بدانید در مناطقی که آب و هوایی خشک دارند استفاده از کولر آبی بسیار مناسب است ولی در مناطقی که آب و هوا رطوبت بالایی دارد استفاده از کولر آبی اصلا توصیه نمی شود. همچنین محل نصب کولر آبی باید به گونه ای باشد که در هنگام سرویس و تعمیر کولر آبی تعمیرکار و سرویسکار کولر آبی دسترسی کاملی به کولر داشته باشد.

فاکتورهای اساسی موثر بر خرید کولر آبی

ابعاد و میزان قدرت هوادهی کولر آبی

نوع خروجی هوای کولر آبی (بالکنی یا پشت بامی)

امکانات ایمنی و رفاهی که کولر آبی داراست از جمله نمایشگر دمای محیط، تایمر جهت تنظیم زمان، قطع کن اتوماتیک پمپ کولر در صورت کار نکردن پمپ و….

خرید کولر آبی بر اساس نوع پوشال سلولوزی و یا معمولی (پوشالی)

دسته بندی شده در: لوازم خانگی, مجله, راهنمای خرید

ارسال نظر