ارسال آگهی

داربست راه پله ای چیست؟ – ویژگی های داربست راه پله ای

امروزه داربست در انواع مختلف ساخته و ارائه می شود که یکی از انواع آن ها داربست راه پله ای است. در ادامه درباره این مدل داربست توضیحاتی ارائه خواهیم داد:

داربست از قدیم مورد استفاده مردم کشور های مختلف بوده است و در شکل ها و حالت های مختلف و با جنس های متفاوت کاربرد داشته است. امروزه از داربست برای کار در ارتفاع های بیش از دو متر که قد انسان به آن نمی رسد استفاده می شود. هچنین داربست در حوزه صنعت ساختمان سازی، ساخت نمایشگاه های سطح شهری و… کاربرد دارد.

همزمان با پیشرفت تکنولوژی و صنعت، جنس داربست هایی که ساخته می شوند، بسیار مقاوم تر شده است. مانند داربست های فلزی، پلیمری و… . ضمن اینکه مدل داربست ها نیز بسیار متنوع گردیده است. در این باره می توان به مدل های داربست ساده، داربست نمایشگاهی یا اسپیس فریم، داربست مثلثی، داربست آسانسوری و… اشاره کرد. داربست راه پله ای نیز یکی از انواع داربست های فلزی می باشد که در ادامه به بررسی آن می پردازیم:
داربست راه پله ای

داربست راه پله ای چیست؟

بیشترین کاربرد داربست ها در صنعت ساخت و ساز می باشد. زیرا بسیاری از کار های ساختمانی در ارتفاع بالای 2 متر انجام می شوند. داربست راه پله ای نوعی از داربست است که با سرهم سازی آن راه پله ای ساخته می شود که برای جابجایی بین بخش های مختلف ساختمان می توان از آن استفاده نمود.

جنس ابزار هایی که برای ساخت داربست راه پله ای استفاده می شود اغلب فلز بوده و کسانی که در حوزه نصب و اجرای داربست فعالیت می کنند می توانند این راه پله را برای شما نصب و سرهم سازی کنند. البته طراحی داربست راه پله ای نیاز به تجربه و دقت و مهارت بالایی دارد. بنابراین باید دقت کنید که از داربست سازان معتبر این مدل از داربست را اجاره کنید.

مزایای استفاده از داربست راه پله ای

با استفاده از راه پله داربستی، می توان میزان هزینه های داربست بندی را تا نصف آن کاهش داد. ضمن اینکه از این داربست برای کار در ارتفاعات بسیار بالا نیز استفاده می شود. از دیگر مزایای داربست راه پله ای می توان به هزینه پایین آن اشاره نمود که نسبت به راه پله هایی که به صورت آماده در بازار وجود دارند، ارزانتر بوده و قیمتی حدود یک سوم قیمت آن ها را دارد. مقاومت و ایستایی داربست راه پله ای نیز بسیار بالا بوده و از راه پله های آماده در بازار، بیشتر است.
مزایای استفاده از راه پله داربستی

ویژگی های داربست راه پله ای

عرض کف این پله ها 30 سانتی متر، ارتفاع آن ها 20 سانتی متر می باشد و طول پله های داربستی را بر اساس نیاز و درخواست مشتری تعیین می کنند. تعداد پله های هر دستگاه راه پله می تواند بین 6 تا 14 باشد.

برای کار در ارتفاعات زیاد می توان برای پله ها پاگرد نیز نصب نمود. نصب اجزای مختلف راه پله کاملا بر اساس نیاز مشتری و شرایط کار انجام می گردد. در ادامه برخی از ویژگی هایی که توسط بعضی از شرکت های سازنده داربست راه پله ای ارائه می شود را ذکر می نماییم:

  1. کف پله ها آج دار ساخته می شود و از جنس فلز است تا رفت و آمد بر روی آن راحت تر صورت گیرد.
  2. اجزای این راه پله ها طوری ساخته شده اند که توسط اتصالات داربست های فلزی معمولی به یکدیگر متصل شوند.
  3. نصب و سرهم سازی این راه پله سریع بوده و جمع آوری آن نیز به آسانی انجام می گردد.
  4. برخی از این راه پله ها به رنگ فسفری ساخته می شوند که در شب و تاریکی قابل دید باشند.
  5. بسیاری از شرکت ها نیروی متخصص و حرفه ای برای نصب این راه پله ها دارند که می توانند کار نصب آن را به طور ایمن برای شما انجام دهند.

دسته بندی شده در: اجاره داربست, مجله

ارسال نظر