ارسال آگهی

۷ نکته طلایی و تجهیزات لازم برای حفظ امنیت خودرو از دید پلیس

خودرو و وسایل داخل آن همواره از طعمه های مناسب برای سارقانی که در کمین اموال مردم هستند، محسوب می شود. و آن ها با استفاده از ترفندهای مختلف در پی انجام عمل سرقت در کوتاه ترین زمان ممکن هستند.به همین دلیل حفظ امنیت خودرو اهمیت ویژه ای پیدا میکند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی خودرو ها، مهارت سارقان نیز پیشرفت کرده است. شاید شما زمانی که سویچ ماشین خود را فراموش می کنید به دردسر افتاده و به کمک کلید سازی نیازمند شوید.

اما باز کردن درب خودرو و راه اندازی آن برای سارقان حرفه ای امر نسبتا آسانی محسوب می شود. به همین جهت از سوی مسئولان نیروی انتظامی همواره توصیه می شود برای حفظ امنیت خودرو، نکات ایمنی را رعایت نموده و از قفل ها و تجهیزات مختلف مانند ردیاب خودرو، سیستم ایموبلایزر و… استفاده کنید.
حفظ امنیت خودرو

نکات طلایی برای بالا بردن امنیت خودرو

  1. ماشین خود را به وسایل و تجهیزات ایمنی مانند سیستم دزدگیر، سیستم ضد سرقت، قفل فرمان، قفل پدال و.. مجهز کنید.
  2. در زمان ترک کردن اتومبیل خود، دقت کنید که تمام شیشه ها و درب ها بطور کامل بسته باشند.
  3. در نقاط خلوت و تاریک، ماشین خود را پارک نکنید.
  4. اتمبیل خود را برای هیچ زمانی، هرچند کوتاه، با موتور روشن ترک نکنید.
  5. اگر خودروی شما نقص فنی دارد و مجبور به هل دادن آن هستید، به هیچ عنوان اجازه ندهید افراد ناشناس پشت فرمان آن بنشینند.
  6. در صورتی که اتومبیل خود را از افراد ناشناس خریداری نموده اید، قفل ها و تجهیزات ایمنی آن را تعویض نمایید.
  7. به جهت پایین آمدن احتمال سرقت خودرو، از نصب کردن تزیینات اضافی در بیرون و داخل آن، خودداری کنید.

تجهیزات مورد استفاده برای تضمین امنیت خودرو

یکی از مواردی که باعث بالا رفتن امنیت خودرو می شود و احتمال سرقت آن را به طرز چشمگیری کاهش می دهد، استفاده از تجهیزات امنیتی مخصوص خودرو می باشد که در ادامه به بررسی کاربرد هرکدام از آنها می پردازیم:

قفل کاپوت برای حفظ امنیت تجهیزات داخل محفظه موتور خودرو

تجهیزات داخل محفظه موتور، توسط کاپوت پوشیده شده اند. نگهداری این بخش به وسیله یک اهرم در دماغه خودرو انجام می گردد تا در طول حرکت، کاپوت بی دلیل باز نشود. سیلندر، باتری، کامپیوتر و… از تجهیزات ارزشمند داخل محفظه موتور محسوب شده که برای سارقان نیز مهم هستند. و سارقان حرفه ای برای دزدیدن این بخش از اموال ماشین نیز، مهارت کافی دارند.
قفل کاپوت خودرو
در خودرو هایی که تولید داخل هستند به طور معمول، از پشت شبکه جلوپنجره، امکان دسترسی به سیستم نگهدارنده درب موتور وجود دارد و با کم ترین فشار هم، فنری که نگهدارنده آن است، آزاد می شود. برای حل این مشکل، شرکت های متعددی اقدام نموده و محافظ های مناسبی تهیه نموده اند. طراحی این محافظ ها متناسب با سیستم نگهدارنده در موتور هر خودرو انجام شده و بعد از باز کردن پیچ نگهدارنده سیستم، روی آن نصب می شود.

با قفل پنل ضبط بدون دغدغه تجهیزات صوتی در خودرو نصب کنید

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، وسایل نقلیه نیز به سیستم های صوتی و تصویری پیشرفته مجهز شده اند. که هرچقدر این وسایل پیشرفته تر باشند، ارزش و اهمیت آنها بیشتر می شود. ضمن اینکه تنها مانع بین سارق و تجهیزات صوتی و تصویری ماشین ها، فقط شیشه های کم مقاومت ماشین هستند.
و همین امر باعث دسترسی راحت سارقین به این وسایل می شود. اگر شما هم سیستم پیشرفته ای روی ماشین خود نصب نموده اید، برای اینکه دغدغه به سرقت رفتن آن را نداشته باشید، از قفل پنل ضبط استفاده نمایید.

با بستن قفل فرمان و قفل پدال احتمال سرقت را کم کنید

استفاده از قفل فرمان و قفل پدال که به صورت صحیح بسته شده باشند باعث تاخیر در زمان سرقت شده و چه بسا بخاطر وجود ریسک زیاد در سرقت، سارقان را از دزدیدن وسیله نقلیه شما منصرف کند. قفل فرمان، باعث جلوگیری از حرکت فرمان ماشین شده و قفل پدال که بین پدال های کلاچ و ترمز قرار میگیرد، مانع از حرکت آنها می شود.
قفل فرمان و قفل پدال برای حفظ امنیت خودرو
نوعی از قفل ها نیز وجود دارند که همرمان هم به فرمان و هم به پدال بسته می شوند. سارق برای باز کردن قفل ها باید زمان زیادی را صرف کرده و مخصوصا برای باز کردن قفل پدال باید تا زیر داشبورد خم شود و این امر باعث می شود تا نتواند محیط اطراف خود را ببیند و در صورت رسیدن صاحب ماشین، نتواند به سرعت فرار کند.

قفل رینگ؛ محافظ امنیت رینگ های اتومبیل

کاربرد قفل رینگ بیشتر برای رانندگانی است که تازه لاستیک های خود را تعویض نموده و از لاستیک های جدید استفاده میکنند. این قفل ها در دو مدل در بازار یافت می شوند. مدل اول که ساده تر نیز هست، مانند پیچ چرخ است ولی این ویژگی را دارد که با آچار چرخ های مرسوم باز نمی شود.
و برای خارج شدن به ابزار مخصوص برای آن پیچ، نیاز است. مدل دوم این قفل ها به صورت چنگال ساخته شده است. که در صورت استفاده از آن، محافظت از لاستیک و رینگ به طور همزمان انجام می شود.

قفل زاپاس و حفظ امنیت لاستیک های زاپاس ماشین

سرقت لاستیک زاپاس، از سری سرقت هایی است که متاسفانه آمار بالایی دارد. در اکثر خودرو هایی که فضای کافی برای بار ندارند، سازندگان خودرو لاستیک زاپاس را در بخش انتهای اتومبیل و در فضای بیرونی اتاق، جاسازی میکنند. در این حالت، دسترسی به لاستیک زاپاس از زیر خودرو به راحتی امکان پذیر است.
قفل زاپاس برای بالا بردن ایمنی خودرو
البته حتی در خودرو هایی که لاستیک آنها در محفظه بار جایگذاری شده نیز، امکان سرقت وجود دارد. قفل زاپاس که روی محل نگهداری از لاستیک زاپاس نصب می شود، خطر سرقت آن را به طرز چشمگیری کاهش می دهد.

سیسنم ضد سرقت برای حفظ امنیت خودرو

در صورت استفاده از سیستم ضد سرقت، روشن کردن اتومبیل بدون داشتن سوئیچ مخصوص آن، بسیار سخت شده و دیگر سارقان نمی توانند در کمتر از ده ثانیه و با زدن دو سیم به یکدیگر، خودروی شما را روشن کرده و به هرجایی که دوست دارند بروند. به همین دلیل نصب سیستم ضد سرقت، باعث کاهش یافتن چشمگیر سرقت وسیله نقلیه شما می شود.

سیستم دزدگیر؛ هشدار دهنده احتمال سرقت خودرو

سیستم دزدگیر با سیستم ضد سرقت متفاوت است. هرچند هردو برای جلوگیری از سرقت ساخته شده اند اما عملکرد متفاوتی دارند. قفل شد سرقت معمولا صدا ایجاد نکرده و باعث روشن شدن چراغ ها نشده و عملکرد آن به صورت خودکار است. اما سیستم دزدگیر با هدف ترساندن سارق و جلوگیری از انجام سرقت طراحی شده و معمولا با چراغ زدن و ایجاد صدای بلند به صاحب خودرو، احتمال سرقت را هشدار می دهند.

دسته بندی شده در: کلیدسازی, مجله

ارسال نظر