ارسال آگهی

جدول بار در جرثقیل چیست؟

جدول بار جرثقیل شامل خلاصه ای از ظرفیت و امکانات آن جرثقیل می‌باشد که همه جرثقیل ها دارای جدول بار می باشند و به دست آوردن اطلاعات از جدول بار نیاز به مهارت و آگاهی لازم می باشد که اگر راننده جرثقیل با نحوه خواندن جدول بار جرثقیل آشنا نباشد دچار مشکل و حادثه خواهد شد. جدول بار جرثقیل جزئیات و مشخصه‌های در تغییر را عنوان می‌کند، به طور مثال برای تغییر شعاع کاری و زاویه باید ظرفیت های بالابر مشخص باشد که جدول بار این اطلاعات را به راننده جرثقیل می دهد.

جدول بار در جرثقیل چیست؟

مفهوم ابعاد و وزن در جدول بار جرثقیل

در جدول بار ابعاد جرثقیل آمده است که شامل اطلاعاتی در زمینه نحوه کار با جرثقیل در حالتی که جک های تعادلی باز شده اند و وزن در زمان جابجایی و ابعاد دیگر می باشد. دانستن مفهوم اطلاعات جدول بار جرثقیل به خصوص در مواقعی که در یک فضای محدود کار میکنید بسیار ضروری حیاتی می‌باشد. حمل و نقل که در قسمت پایین جدول باز نشان داده می‌شود، کشندهای که باید برای این امر استفاده کردند را نشان می دهد و نیز نحوه قرارگیری جرثقیل بر روی کشنده و همچنین چه مجوزهایی برای انتقال جرثقیل به سایت کاری مورد نیاز است را شامل می شود.

اطلاعات درج شده بر روی جدول بار جرثقیل

در بالای جدول بار جرثقیل اعدادی قرار گرفته است که در زمانی که از وزنه تعادل ۶.۵ تن استفاده می شود و جک های تعادلی کاملاً باز شده است، این اعداد مورد استفاده قرار می گیرد و اعداد ثبت شده در سمت چپ جدول نشان دهنده شاهکاری می باشد که فاصله مرکز ثقل جرثقیل از مرکز ثقل بار را مشخص می کند. در هنگام اجاره جرثقیل دقت داشته باشید تا راننده جرثقیل باید با نحوه خواندن جدول بار جرثقیل آگاهی کامل را داشته باشد تا در هنگام حمل بار مشکلی پیش نیاید.

جدول بار جرثقیل

جدول بار برای جرثقیل در حال حرکت

برای جرثقیل در حال حرکت در جدول بار اطلاعات خاصی وجود دارد که ظرفیت های بالابری را در حالت حرکت و باربرداری مشخص می کند. این اعداد در زاویه کاری ۳۶۰ درجه وزن کلی قابل حمل که جرثقیل در حالتی که روی چرخ ها قرار دارد، را نشان می دهد. همچنین در این جدول اعدادی وجود دارد که وزن کلی در زمانی که جرثقیل در زاویه صفر به صورت آرام در حال چرخش می باشد، و همچنین وزن کلی قابل هم زمانی که با سرعت ۴ کیلومتر بر ساعت حرکت می‌کند را نشان می‌دهد علاوه بر این می توان شعاع کاری و بیشترین طول بوم را در این حالات از طریق جدول بار جرثقیل مشخص کرد.

دسته بندی شده در: اجاره جرثقیل, مجله

ارسال نظر