ارسال آگهی

بهترین محل نصب کولر گازی و نکات اساسی هنگام نصب

محل نصب کولر گازی باید شرایط محیطی و خصوصیاتی داشته باشد. شما در این مطلب با نکات زیر جهت نصب کولر گازی  آشنا می شوید:

بهترین محل نصب کولر گازی و نکات اساسی هنگام نصب

اگر در شهر تهران زندگی می کنید باتوجه به آپارتمانی بودن اغلب ساختمانها، محل مناسبی برای نصب کولر خود انتخاب نمایید تا بعدا متحمل هزینه های بالای تعمیر کولر گازی تهران نشوید. محل نصب کولر گازی باید به صورتی باشد که دسترسی به آن آسان بوده تا در هنگام سرویس کولر گازی به راحتی به آن دسترسی داشته باشیم. محل نصب کولر گازی باید دور از اتاق خواب و یا محلی باشد که هوای گرم خروجی و سر و صدا و لرزش بخش خارجی کولر گازی باعث اذیت و آزار و آلودگی صوتی شود.

محل نصب کولر گازی باید تراز باشد

کولر گازی را در سطحی تراز و درست نصب نمایید تا از مبرد در کویل کولر گازی به درستی توزیع شود و آب تقطیر شده بدرستی تخلیه شود و از قسمت های دیگر کولر چکه نکند. سیستم های داخلی سقفی را در فاصله ای مناسب از سطح زمین نصب کنید تا پرتاب هوا و توزیع آن بشکل مناسب صورت گیرد و عمل سرمایش و یا گرمایش بطور صحیح صورت گیرد.

شرایط و مکان نصب اسپلیت کولر گازی

 • سیستم های داخلی اسپلیت را در معرض هوای مرطوب و گرم بیرون نصب نکنید چون باعث تقطیر رطوبت و از دست دادن سرما و در نهایت جمع شدن آب در اطراف کولر خواهد شد و در طولانی مدت از تبادل هوا بین محیط و اتاق جلوگیری کرده و بازده کولر را پایین می آورد.
 • زمانیکه دستگاه داخلی را بشکل دیواری نصب می نمایید توجه داشته باشید که حتما راه لوله درین در آن باز باشد و از تراز بودن محل نصب کاملا اطمینان حاصل نمایید تا از دستگاه آبی چکه نکند.
 • از تراز بودن کولر گازی به هنگام نصب اطمینان  حاصل نمایید.
 • به هنگام نصب فاطه پنل تا سقف را در نظر بگیری تا برای سرویس و یا تعمیر مشکلی و.جود نداشته باشد.
 • از نصب اسپلیت کولر گازی در مکان های روبروی درب و پنجره خودداری کنید

نکات مهم در نصب واحد داخلی کولر گازی

شرایط و مکان نصب کندانسور خارجی در نصب کولر گازی

 • مکان نصب کمپرسور  به گونه ای باشد که هوای خروجی و صدای حاصل از آن مزاحمتی برای دیگران نداشته باشد. (نحوه تست کمپرسور کولرگازی از روی صدا)
 • دستگاه باید در مکانی باشد که به راحتی امکان دمیده شدن هوای مورد نیاز توسط آن باشد. در غیر این صورت هوای رفت کندانسور، مجدد برگشت می شود و باعث می گردد کمپرسور اورلد کند.
 • دستگاه باید در محلی نصب شود که براحتی هوای مورد نیاز توسط آن دمیده شود. در صورت عدم رعایت این نکته در بخش نصب کولر گازی هوای رفت کندانسور، مجدد برگشت می شود و باعث می گردد کمپرسور اورلد کند.
 • محل نصب باید استحکام لازم را جهت تحمل وزن دستگاه را داشته باشد. و همچنین ورودی و خروجی دستگاه نباید پوشیده باشد
 • حتی المقدور از قرار دادن کمپرسور در زیر تابش مستقیم خورشید جلوگیری نمایید.
 • در صورت وجود چند دستگاه یونیت خارجی فاصله جانبی حداقل 90 سانتی متر را رعایت فرمایید. دستگاهها در صروت مجاورت بصورت موازی تحت تاثیر هوای خروجی یکدیگر قرار میگیرند.
 • حتما توجه فرمایید که یونیت خارجی حتی المقدور نباید در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار گیرد.

محل نصب کولر گازی و تاثیر آن بر راندمان کولر

پنل داخلی کولر را در محلی مناسب باید نصب کرد تا جریان هوا در همه فضا وجود داشته باشد و توزیع دما به درستی انجام شود. یک نصاب کولر گازی در تهران با توجه به سابقه و تجربه ای که دارد، می داند در محل هایی که ذرات گرد و غبار و گرد و دود وجود دارد باعث گرفتگی فیلتر و همچنین کویل اواپراتور کولر گازی گردیده و در نهایت با افت راندمان کولر گازی روبرو خواهیم شد.

دستگاه هایی که صدا و لرزش شدیدی دارند بر روی و قطعات حساس و میکروپروسسورهای کولر گازی اثر گذاشته و کولر را دچار نقص می کنند بنابراین هیچ گاه مجاورت با این دستگاهها را به عنوان محل نصب کولر گازی انتخاب ننمایید. دو بخش داخلی و خارجی کولر را در اختلاف سطحی که بیشتر از حد استاندارد می باشد، نصب نکنید چرا که روغن کمپرسور در بخش داخلی جمع شده و با برگشت آن به بخش خارجی، کمپرسور دچار مشکل می شود. میتوانید جهت افزایش عمر کولر گازی مطلب مربوط به نکات کلیدی افزایش طول عمر کولر گازی را مطالعه کنید.

دسته بندی شده در: نصب کولر, نصب کولر گازی, سرویس کولر گازی, مجله

ارسال نظر