ارسال آگهی

نمایش تصویری انواع کولر گازی

انواع کولر گازی شامل کولرهای گازی پنجره ای و کولر گازی پرتابل و کولر گازی اسپلیت می باشد که کولرهای اسپلیت خود نیز به چند دسته تقسیم می شوند که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

کولرهای گازی پنجره ای

یکی از ابتدایی ترین انواع کولر گازی می باشد که به صورت مجموعه ای یکپارچه همه اجزای سیکل تبرید در آن قرار گرفته است. به دلیل اینکه نیمی از این دستگاه در محیط داخل و نیم دیگر آن در محیط بیرون و در ارتباط مستقیم با هوای آزاد قرار داده می شود و بطور معمول در محل پنجره نصب می گردد به این نوع کولر، کولر گازی پنجره ای می گویند.انواع کولر گازی با توجه به کارایی

کولر گازی پرتابل

این نوع کولر گازی کاملا شبیه کولر گازی پنجره ای می باشد ولی تفاوت آن نسبت به نوع کولر گازی پنجره ای در قابل حمل بودن این نوع کولر گازی می باشد و اینکه برای نصب نیاز به محل خاصی ندارد. بیشترین کاربرد این نوع کولر ها در محیط های کوچک و اتاقک ها می باشد. در همه این کولر ها حتما هوای کندانسور بوسیله لوله پلاستیکی و قابل انعطاف به بیرون منتقل می گردد.

کولر گازی پرتابلکولر گازی اسپلیت

یکی دیگر از انواع کولر گازی کولر گازی اسپلیت می باشد که کولر گازی اسپلیت چرخه تبرید تراکمی را به دوبخش اواپراتور و کندانسور تقسیم می کند که یک بخش آن (اواپراتور) در داخل ساختمان نصب و قسمت دیگر که بخش پر سر و صدای کولر (کمپرسور) می باشد در بیرون ساختمان و در مجاورت هوای آزاد نصب می گردد.

انواع کولر گازی اسپلیت

اسپلیت دیواری (wall mounted)

این نوع از کولرهای گازی از لحاظ ظرفیت تنوع بالایی دارند و از 9000 تا 36000 BTU/H را شامل می شوند همچنین در بعضی مدل ها کمپرسور اینورتر با حداقل میزان مصرف را دارا می باشند. در این نوع اسپلیت بخش اواپراتور یا همان پنل داخلی بر روی دیوار نصب می شود به همین دلیل این نوع اسپلیت به اسپلیت دیواری معروف می باشد.

انواع کولر گازی و اسپلیت دیواری (wall mounted)

اسپلیت کانالی یا داکت اسپلیت (DUCT)

در نوع اسپلیت کانالی یا داکت اسپلیت ، بخش داخلی در داخل سقف کاذب گذاشته می شود و برای توزیع هوای مطبوع نیازمند به یک سیستم کانال کشی می باشد. از مزیت های این نوع می توان به عدم اشغال فضای دیوار و امکان قرار دادن کویل آب گرم در بخش داخلی و کاستن تعداد کندانسورها اشاره کرد.

DUCT

اسپلیت ایستاده (Standing)

این نوع کاملا شبیه اسپلیت ساده می باشد و دارای دو بخش داخلی و خارجی است. تنها تفاوت این نوع اسپلیت با سایر سیستم ها در طراحی داخلی و فن آن می باشد که مناسب فضاهای بزرگ مانند مساجد و ادارات بزرگ و سالن ها می باشد و نسبت به سایر دستگاهها پرتاب باد بیشتری را دارد.

انواع کولر گازی و اسپلیت ایستاده (Standing)

اسپلیت ساده در انواع مختلفی ساخته می شود که خروجی هوا در بعضی از انواع آن از نوع کانالی می باشد و توزیع هوا بوسیله سیستم کانال صورت می گیرد و همچنین در نوعی دیگر کمپرسور نیز در درون دستگاه داخلی تعبیه شده و دستگاه بیرونی تنها شامل کندانسور می باشد. ظاهر این دستگاه شبیه به کمد مرتفع یا یخچال می باشد و بنا به همین ظاهر و نوع قرار گرفتن آن که به صورت ایستاده است این نوع از اسپلیت را اسپلیت کابینتی یا ایستاده می نامند.

اسپلیت سقفی (Floor Ceiling)

در اسپلیت سقفی بخش داخلی را، هم می توان به صورت خوابیده به سقف و هم به صورت زمینی کنار دیوار نصب کرد.کولر گازی مناسب منازلاسپلیت کاستی (Cassette)

از این نوع اسپلیت در مکان هایی که سقف ارتفاعی بیشتر از معمول دارد مورد استفاده قرار می گیرد و معمولا کاربرد اداری و تجاری دارد. این نوع اسپلیت هم در داخل سقف کاذب قرار می گیرد و عمل مکش را از وسط و دهش هوا را از چهار جهت انجام می دهد و بیشتر مناسب مکان هایی است که سقف آنها ارتفاعی بیشتر از حد معمول دارند.انواع کولر گازی و اسپلیت کاستی (Cassette)

اسپلیت سقفی دیواری (Wall Mounted Ceiling)

این نوع مثل مدل های دیواری فقط دریچه مکش آنها به شکل اریب طراحی شده که می تواند پنل داخلی را تا حداکثر حد ممکن به سقف نصب گردد.

انواع کولر گازی و اسپلیت سقفی دیواری (Wall Mounted Ceiling)

کولر گازی مولتی پنل یا چند تکه (Multi Panel)

کولر گازی از نوع مولتی پنل شامل یک دستگاه بیرونی (کندانسور هوایی) و کمپرسور و همچنین چند دستگاه داخلی از انواع دیگر را می تواند در بر داشته باشد که این تعداد دستگاه های داخلی می تواند از 2 تا حدودا 100 عدد باشد. سیستم هایی که بیش از 4 پنل داخلی را دارا می باشند معمولا با کمک تکنولوژی پیشرفته ی الکترونیکی توانایی کنترل و استفاده مجزا هر دستگاه داخلی همانند یک دستگاه کاملا مستقل را دارند که اصطلاحا به اینگونه سیستم ها، سیستم های جریان مبرد متغییر (Variable Refrigerant Flow) یا VRF گفته می شود.

دسته بندی شده در: لوازم خانگی, مجله, راهنمای خرید, دانستنی ها

ارسال نظر